31.05.2020 Ostatnia aktualizacja 15:28, 31.05.2020

Buty dla przyszłych olimpijczyków

Wybór odpowiednich butów w zależności od uprawianej dyscypliny sportu to bardzo ważne zadanie, którego nie należy lekceważyć.  Jak potwierdzają badania, źle dobrane buty do konkretnej aktywności fizycznej mogą nie tylko sprawiać problemy podczas pracy nad formą, ale również istnieje wysokie ryzyko kontuzji oraz nieodwracalnych schorzeń.
 
Na zajęciach wychowania fizycznego nauczyciele zawsze wymagali, aby dzieci przychodziły w trampkach z białą podeszwą. Niestety, zamiast skupić się na ważniejszych aspektach, niż kolor butów, od najmłodszych lat wpajano, że trampki są idealne do biegania, gimnastyki, grania w piłkę nożną czy siatkówkę. Niemalże uniwersalne buty, szkoda, że przez tego typu wymogi wielu uczniów narażało się na urazy.
 
Każdy, kto chce uprawiać jakiś sport, bez znaczenia czy jest to amatorskie granie w koszykówkę ze znajomymi, czy codzienne treningi w profesjonalnej drużynie, powinien poświęcić trochę czasu na wybór właściwych butów. Warto skorzystać z portali porównujących oferty dostępne w najlepszych sklepach, jednym z takich jest popularny serwis 7BUTY, stworzony myślą o wszystkich szukających dobrego obuwia i to w dobrej cenie.
 
Ostatnia moda na bycie fit przyniosła falę osób, które chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów i wyrzeźbić sylwetkę. Warto do tego rodzaju wysiłku fizycznego wybrać obuwie, które ma wzmocnione okolice pięty, dzięki czemu zminimalizujemy szanse na kontuzję. Dobrze, jeśli buty posiadają specjalne podeszwy i wyższe podbicie pięty, szczególnie różnicę w wykonywaniu różnych ćwiczeń poczują osoby, które początkowo trenowały w zwykłych trampkach. Dodatkowo tego typu obuwie posiada specjalną sprzączkę, która umożliwia mocniejsze związanie buta. Po pracy na siłowni uzupełnieniem treningu jest bieganie. W takim przypadku nie należy uprawiać joggingu w tych samych butach, które służyły nam podczas podnoszenia ciężarów. Dlaczego? Obuwie do biegania jest wyposażone w specjalne systemy amortyzujące, które zdecydowanie nie sprawdzą się na siłowni, a co gorsza mogą doprowadzić do poważnego urazu.
 
Kolejną kategorią są buty dla osób, które uprawiają sporty zespołowe. Bardzo duży wybór proponują producenci obuwia dla piłkarzy. Podział ze względu na nawierzchnię, na której będzie rozgrywać się mecz (trawa, hala, sztuczna itd.) oraz stopień zaawansowania zawodnika, są decydujące podczas wyboru właściwych butów.  Turfy – idealne na twarde nawierzchnie, a także śliską i pokrytą śniegiem murawę.  Łatwo można rozpoznać ten typ obuwia, gdyż na podeszwach widoczne są drobne wypustki, które wspomagają przyczepność i podparcie zawodnika. Lanki, czyli buty na naturalną powierzchnię. Charakteryzują się tym, że korki są zespolone z całym butem. Wkręty są idealne dla osób, które swoje mecze będą rozgrywać na miękkiej i wilgotnej murawie.
 
Zakup odpowiedniego obuwia do gry w siatkówkę, powinien rozpocząć się od sprawdzenia podeszwy. Do tego rodzaju dyscypliny szczególnie istotne jest, aby miały one powierzchnię, która zapewnia właściwą przyczepność. Siatkarz, który skacze na ponad trzy metry, musi mieć gwarancję, że podczas lądowania stopa się nie poślizgnie, co mogłoby doprowadzić do kontuzji. Jeśli chcesz znaleźć odpowiednie buty do uprawianego przez Ciebie sportu zajrzyj na https://7buty.pl/meskie/buty-sportowe. Ważnym aspektem jest także waga butów, siatkarze w jednym meczu wykonują dziesiątki skoków, dlatego obuwie wykonane specjalnie dla tej dyscypliny musi być znacznie lżejsze w porównaniu z tym, co na swoje nogi zakładają lekkoatleci czy piłkarze ręczni. Jednym z najczęstszych urazów w siatkówce są różnego typu uszkodzenia stawu skokowego, aby temu zapobiec konieczne będzie wybranie takich butów, które posiadają odpowiednią stabilizację usztywniającą narażoną część nogi.
 
Podstawową zasadą, która dotyczy każdego rodzaju obuwia sportowego, jest to, że nie powinniśmy wybierać najtańszej opcji. Zaoszczędzenie kilku złotych nie jest warte tego, co może nas spotkać, gdy podejmiemy decyzję o wyborze butów, które tylko na metce będą mieć napis „sportowe”.


Ostatnio opublikowane

W Muzeum im. Orła Białego świętowano Dzień Ma…

Opublikowano: 31.05.2020 16:53

Komentarzy: 0

Miasto wyemituje obligacje na kwotę 16 mln PL…

Opublikowano: 31.05.2020 08:54

Komentarzy: 4

Dzień Dziecka, Matki i Samorządowca. Liczne a…

Opublikowano: 30.05.2020 17:06

Komentarzy: 1

Sprawozdania, uchwały i koronawirus na XX ses…

Opublikowano: 29.05.2020 15:35

Komentarzy: 0

Dwa dni po zwolnieniu znów ukradł samochód

Opublikowano: 29.05.2020 13:34

Komentarzy: 0

Samorządowcy z powiatu przed obliczem Matki B…

Opublikowano: 28.05.2020 20:04

Komentarzy: 14

Powiat pozyskał ponad 2 mln 850 tys. złotych …

Opublikowano: 28.05.2020 15:22

Komentarzy: 2

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie skarżysk…

Opublikowano: 28.05.2020 14:30

Komentarzy: 0

Firma Nexera wsparła finansowo Dom Pomocy Spo…

Opublikowano: 28.05.2020 13:48

Komentarzy: 0

W Gilowie podczas remontu drogi została uszk…

Opublikowano: 28.05.2020 12:15

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +