15.07.2019 Ostatnia aktualizacja 10:35, 15.07.2019

Wiosenne porządki w garażu? Na tych rzeczach możesz dodatkowo zarobić

Kiedy wiosna budzi się do życia, warto poświęcić czas na wiosenne porządki. Zrobić porządek trzeba jednak nie tylko w domu – porządek w garażu również jest ważny. Okazuje się, że często można w nim trafić na wiele skarbów, które można odnowić i… sprzedać. Chcesz wiedzieć, jak możesz odzyskać część poniesionych kosztów związanych z zakupem poszczególnych rzeczy? Przeczytaj więc poniższy artykuł!

Porządek w garażu – na co zwrócić uwagę?

Pozbycie się niepotrzebnych przedmiotów

W garażu często zalegają rzeczy, które są nam już kompletnie niepotrzebne. Czasem są to przedmioty, jakie zakupiliśmy pod wpływem impulsu, np. kijki do nornic walking czy książki do nauki języka obcego. Jeżeli masz pewność, że nie będziesz używać danych przedmiotów, warto będzie wybrać się z nimi np. do lombardu i sprzedać – z całą pewnością przydadzą się komuś innemu. Żal takich przedmiotów wyrzucać – a przecież można na nich coś jeszcze… zarobić!

Możesz także pomyśleć nad wystawieniem drobniejszych rzeczy na popularne serwisy ogłoszeniowe lub napisać ogłoszenie np. w serwisie informacyjnym regionu, w którym mieszkasz.

Złom – ile można zarobić w skupie?

Oczywiście, złom nie jest tak łatwy do sprzedania lub zastawienia, jak inne przedmioty użytku codziennego. Robiąc porządek w garażu czasem jednak można na niego natrafić. Spróbuj wówczas znaleziony złom oddać do skupu, który zajmuje się gromadzeniem takich przedmiotów. Najbardziej opłacalna okazuje się sprzedaż metali kolorowych. Pozostałe materiały, jakie osiągają dość wysokie ceny w skupie, to:
- aluminium,
- platyna,
- złoto,
- cyna,
- spieki węglików,
- miedź,
- wolfram.

Rzecz jasna, nie mogą one zawierać zanieczyszczeń. Metale kolorowe i rzadkie (bez domieszek), a także stopy metali skupowane są zazwyczaj po dość wysokiej cenie. Jak wiadomo, pozyskiwanie rzadkich materiałów to proces niezbyt prosty – więc czyste metale kolorowe ceni się najbardziej. Właśnie dlatego tak bardzo ceni się aluminium – jednak nie może być brudne, jak np. puszki. Inaczej złom straci na wartości. Zanim więc postanowisz wyrzucić złom, sprawdź jego wartość w skupie! Stawki są różne, a ceny złomu zmieniają się każdego dnia. Więcej informacji o cenach złomu znajdziesz tutaj: https://kb.pl/porady/cennik-skupu-zlomu-zobacz-jakie-ceny-zlomu-sa-w-twoim-miescie/ .

Sprzątamy garaż – czego nie wyrzucać?

Porządek w garażu – meble do renowacji

Oczywiście, warto również zwrócić także uwagę na stare meble. Takie przedmioty można bowiem zakonserwować i sprzedać za naprawdę sporo pieniędzy – o ile wiemy, jak się do tego zabrać. Zanim jednak zaczniesz robić przy nich cokolwiek sprawdź, czy powierzchnia z drewna jest dostatecznie mocna i czysta, a także sucha. Jeżeli nie, koniecznie zmyj powierzchnię mebli wodą z detergentem, a później opłucz czystą wodą. Chcesz przywrócić meblom blask po to, by je później sprzedać? Pokryj je więc również odpowiednio dobranym preparatem – jak olejem do drewna albo lakierobejcą. Dzięki temu przywrócisz im pierwotną sprężystość, gładkość oraz wytrzymałość. Meble w garażu źle zniosły zimę? Zdecyduj się na preparat na bazie żywic alkidowych – dzięki niemu ochronisz drewno przed wilgocią i promieniami słonecznymi, a także zaimpregnujesz i zabarwisz je na dłuższy czas.

Oczywiście, metalowe meble do renowacji nie muszą iść od razu na złom! Możesz je bowiem również odnowić. Ważne będzie usunięcie z nich rdzy i odpadającej farby. Więcej o renowacji mebli przeczytać możesz tutaj: https://aniaradzi.pl/porady/renowacja-mebli-_t/ .

Jak sprzedawać rzeczy z garażu i ile się na tym zarobi?

Jak już wspominaliśmy, można skorzystać z kilku rozwiązań, jak:

- sprzedaż w lombardzie,
- sprzedaż na stronach internetowych,
- sprzedaż na pchlim targu,
- sprzedaż na złomowisku,
- sprzedaż bezpośrednia (gdy znasz klienta osobiście i wiesz, że zależy mu na towarze),
- wyprzedaż garażowa.

Oczywiście, komis to zawsze dobre rozwiązanie – jednak zazwyczaj proponują tam o wiele mniejsze kwoty niż np. przy sprzedaży bezpośredniej. Sprawa odzyskania pieniędzy jest z kolei bardzo indywidualna – wszystko zależy od tego, jakie rzeczy posiadasz i jaką mają one wartość rynkową. Duża wagę trzeba przyłożyć do stanu znalezionych rzeczy, kiedy robisz obrządek w garażu. Również im więcej pieniędzy będziesz chciał za dany przedmiot, tym dłuższy będzie czas sprzedaży. Zastanów się więc dobrze i postaraj się oszacować cenę również na podstawie aktualnych informacji i zapotrzebowania na dany przedmiot. Kto wie, może uda się odzyskać sporą kwotę za niegdyś zainwestowane w dany przedmiot pieniądze?  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Dla kogo mieszkania chronione wspierane w „Ce…

Opublikowano: 15.07.2019 12:34

Komentarzy: 0

V Zlot Świętokrzyskich "Motórzystów…

Opublikowano: 14.07.2019 16:30

Komentarzy: 0

Pożar budynku gospodarczego przy ulicy Krakow…

Opublikowano: 14.07.2019 14:00

Komentarzy: 1

Wysokie zwycięstw Granatu w pierwszym sparing…

Opublikowano: 13.07.2019 14:26

Komentarzy: 0

„Świętokrzyskie klimaty w rzeźbie ludowej” - …

Opublikowano: 12.07.2019 22:37

Komentarzy: 1

76. rocznica pacyfikacji wsi Michniów przez N…

Opublikowano: 12.07.2019 19:48

Komentarzy: 0

Ruszył nabór drużyn do udziału w Turnieju PSP…

Opublikowano: 12.07.2019 13:30

Komentarzy: 0

Zasadził konopie, wyrosły mu kłopoty

Opublikowano: 12.07.2019 11:38

Komentarzy: 0

Umowa na termomodernizację SOSW nr 2 podpisan…

Opublikowano: 11.07.2019 15:50

Komentarzy: 0

Trwa realizacja zadań inwestycyjnych w ramach…

Opublikowano: 11.07.2019 11:29

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.