25.10.2021 Ostatnia aktualizacja 18:31, 24.10.2021

Jak przygotować się do rozmowy o pracę?

Pierwszą reakcją po odebraniu zaproszenia na rozmowę o pracę jest radość. Trudno się dziwić. Pierwszy etap rekrutacji zakończył się sukcesem, a zdobycie wymarzonej posady staje się coraz bardziej realne. Po drodze czeka cię jednak spotkanie z rekruterem, do którego warto wcześniej się przygotować, by nie stracić szansy na dobrą pracę.
 
CV zrobiło dobre wrażenie, podtrzymaj je

Im bardziej atrakcyjna jest praca, tym większym cieszy się ona zainteresowaniem. Mniejsze są szanse, że dane stanowisko szybko się zwolni. Mało kto rezygnuje z dającego satysfakcję zajęcia. Jeśli dodatkowo oferty pracy publikowane są w popularnych serwisach internetowych, jak np. Pracuj.pl, możesz mieć pewność, że odpowiedzą na nie tłumy zainteresowanych osób. To oznacza liczną i silną konkurencję. Jeśli więc to właśnie Ty zrobiłeś dobre wrażenie już w pierwszym etapie rekrutacji, nie zepsuj tego. Przygotuj się do rozmowy o pracę, by zwiększyć swoje szanse na jej otrzymanie.
 
Wizualizuj siebie w nowej firmie

Zapoznaj się z działalnością firmy i wyobraź sobie, jak wykorzystasz w niej swoje kwalifikacje i kompetencje. Zrób listę kompetencji przydatnych w nowej pracy i zaplanuj ich wykorzystanie. Przypomnij sobie swoje dotychczasowe sukcesy i zastanów się, jak odnieść je do nowego miejsca. Podczas rozmowy opowiadaj o tym pewnie. Pokaż osobie rekrutującej, że Twoja obecność na spotkaniu nie jest przypadkowa. Doskonale wiesz, co robisz. Świetnie orientujesz się w działalności firmy, jej sukcesach oraz problemach i wiesz, jak możesz wpłynąć na jej dalszy rozwój.
 
Dopracuj autoprezentację, uwierz w siebie

Ważnym elementem każdej rozmowy o pracę jest autoprezentacja kandydata. Przygotuj wcześniej listę swoich mocnych stron. Jeśli masz z tym problem, poproś kogoś bliskiego o pomoc, by wskazał Twoje zalety. Oswajaj się z nimi tak, by podczas rozmowy z potencjalnym pracodawcą być pewnym swojej wartości. Nawet najmniejsze zawahanie może zadziałać na Twoją niekorzyść.
 
Zadbaj o swój wizerunek

Nie bez znaczenia na wynik rozmowy o pracę jest to, jaką stylizację wybierzesz na spotkanie. Zadbaj o to, by wyglądać schludnie i estetycznie. Dowiedz się, czy w danej firmie obowiązuje dress code i dopasuj do niego swoją kreację. Dzień wcześniej sprawdź, czy ubrania są czyste i uprasuj je, jeśli tego wymagają. Wyśpij się, by na rozmowie wyglądać świeżo i promienie. Przed spotkaniem nie zapomnij też o własnej higienie. Uczesz się i zadbaj o paznokcie.Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne