28.11.2021 Ostatnia aktualizacja 20:24, 26.11.2021

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Jeśli zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, koniecznie zadbaj o odpowiednie przygotowanie do tego wydarzenia. Może to znacząco wpłynąć na Twój sukces. Przedstawiamy, o czym powinieneś pamiętać, wybierając się na interview.

Przygotuj odpowiedni strój

Stosowny wygląd na rozmowie kwalifikacyjnej z pewnością przybliży Twój sukces. Zadbaj wcześniej o odpowiedni ubiór. Staraj się nie kompletować stroju w ostatniej chwili, bo może okazać się, że marynarka jest za ciasna, a na ulubionej spódnicy widnieją plamy. Jeśli zajmiesz się ubiorem wcześniej zdążysz wyprać go, jeśli jest to potrzebne lub dokupić brakujące elementy biznesowego outfitu.

Przeczytaj jeszcze raz ogłoszenie

Nim udasz się na rozmowę kwalifikacyjną, przeczytaj raz jeszcze ogłoszenie w sprawie pracy na Pracuj.pl. Spróbuj wczuć się w intencje ogłoszeniodawcy. Zastanów się, jakiego kandydata szuka pracodawca. Takie rozważania ułatwią Ci opracowanie odpowiedniej strategii w czasie spotkania z rekruterem. Treść oferty pracy podpowie, jakie zalety powinieneś szczególnie podkreślać w czasie interview.

Zaplanuj dojazd

Zaplanuj dojazd na miejsce, w którym ma odbyć się rozmowa kwalifikacyjna. Dzięki temu nie będziesz w pośpiechu zastanawiać się, w jaki sposób masz dojechać na spotkanie rekrutacyjne. Oszczędzisz sobie sporo nerwów. Sama rozmowa może być źródłem stresu, dlatego warto uniknąć kolejnego.

Przejrzyj swoje CV

Przed rozmową kwalifikacyjną przeczytaj kilka razy swoje CV. Spróbuj wskoczyć w skórę rekrutera i zastanów się, o co zapytałbyś kandydata z takim życiorysem. Przeglądanie CV pomoże Ci uporządkować myśli lub przypomnieć sobie swoje doświadczenie zawodowe.

Przygotuj się na najpopularniejsze pytania

Powszechnie wiadomo, że niektóre pytania pojawiają się w czasie rozmów o pracę wyjątkowo często. Możesz być pewien, że większość z nich zada Twój rekruter. Warto zastanowić się, w jaki sposób sformułować odpowiedzi na powszechnie używane przez rekruterów pytania. Koniecznie zapoznaj się z dostępnymi w sieci informacjami o firmie. Wyjątkowo kiepsko wygląda w oczach osoby prowadzącej spotkanie rekrutacyjnej, gdy kandydat nie potrafi nic powiedzieć o firmie, w której chciałby pracować.

Nie zapomnij o przydatnych gadżetach

Na rozmowie w sprawie pracy warto zabrać kilka przydatnych gadżetów. Możesz mieć zestaw przyborów piśmienniczych. Dobrze wygląda elegancka teczka, która znakomicie będzie komponowała się z profesjonalnym, biznesowym wizerunkiem.


Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne