Zwycięstwo Fryzjerów w Jędrzejowie

. Siatkarze SAS SF Wioletta Skarżysko rozegrali drugą kolejkę spotkań III ligi świętokrzyskiej, podopieczni trenera Tomasza Borowskiego zmierzyli się w meczu wyjazdowym z beniaminkiem 7NT Jędrzejów, spotkanie zakończyło się  zwycięstwem Fryzjerów 0:3 (14:25,26:28,11:25)

Po efektownym zwycięstwie w pierwszej kolejce spotkań z Radiatorsem Stąporków siatkarze SAS SF Wioletty jechali do rywali po kolejne trzy punkty, dla beniaminka z Jędrzejowa było to pierwsze historyczne spotkanie przed własną publicznością  w trzeciej lidze.

Drużyna 7NT Jędrzejów podobnie jak Radiators Stąporków jest beniaminkiem świętokrzyskiej trzeciej ligi,  rywale zaprezentowali się znacznie lepiej niż ekipa ze Stąporkowa, jednak siatkarze Wioletty już w pierwszym secie pokazali, że są zdecydowanie lepsi wygrywając pewnie 25:14. Drugi set wyglądał już całkiem inaczej, gospodarze do stanu 8:8 walczyli punkt za punkt, później odskoczyli na pięć punktów, przewaga gospodarzy utrzymywała przez dłuższy czas, dopiero pod koniec seta siatkarze Wioletty zdołali dogonić rywali doprowadzając do stanu 23:23, o zwycięstwie w tej części meczu zadecydowała walka na przewagi, którą  ostatecznie wygrali skarżyszczanie 28:26.

W trzecim secie Fryzjerzy już na początku wypracowali  sobie kilkupunktową przewagę, prowadzili 10:7, 12:7, przewaga Wioletty wzrastała w miarę upływu czasu i zwiększyła się do 8 punktów, bardzo dobrą zagrywką popisał się Artur Dudek, który zdobył osiem punktów z rzędu,  podopieczni trenera Borowskiego prowadzili już  16:8, przy stanie 18:7 trener SAS-u dał pograć zmiennikom, ostatecznie Fryzjerzy wygrali 25:11 i całe spotkanie 3:0.

MVP spotkania  został  wybrany zawodnik SAS SF Wioletty Artur Dudek.

W trzeciej kolejce SF Wioletta podejmować będzie we własnej hali AZS UJK Kielce. Początek spotkania godzina 20.00

7NT Jędrzejów - SAS SF Wioletta  0:3 (14:25, 26:28,11:25)

SAS SF Wioletta: Wojcieszek, Gos, Dudek,Polak, Nasiadek, Kocia, Ouazene oraz Sochacki, Głodkowski Migus, Baran, Stępiński.

ZB, Foto: archiwum SAS SF Wioletta