28.11.2021 Ostatnia aktualizacja 20:24, 26.11.2021

I LO w finale wojewódzkim piłki siatkowej dziewcząt

Autor:
zico
Opublikowano: 17 Kwi 2015
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
. W piątek, w hali sportowej w Końskich odbył się ostatni półfinał rozgrywek wojewódzkich w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju wzięły dział reprezentacje czterech szkół, I LO Końskie, II LO Końskie, ZSP Włoszczowa i drużyna z I LO im. Słowackiego w Skarżysku.

Turniej był rozgrywany systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, a awans do ścisłego finału wywalczył zwycięzca turnieju. Trzeba powiedzieć, że rywalki nie zmusiły drużyny z „Erbla” do wielkiego wysiłku, w każdym spotkaniu przebieg wydarzeń był podobny. Od początku dziewczęta uzyskiwały kilkupunktową przewagę, którą potem systematycznie powiększały, nie tracąc przy tym zbyt wielu punktów. Największą stratę punktową miały w pierwszym spotkaniu, w pierwszym secie gdzie straciły 16 punktów.

Na sukces i awans do finału wojewódzkiego złożyła się bardzo dobra zagrywka większości z zawodniczek, gra blokiem, skuteczny atak i dobra obrona. We wszystkich spotkaniach zagrały wszystkie dziewczęta, które zabrali ze sobą na turniej opiekunowie drużyny z „Erbla”.

A oto wyniki jakie osiągnęły zawodniczki I Liceum Ogólnokształcącego im. Słowackiego w Skarżysku Kamiennej w turnieju półfinałowym, dające im awans do Finału wojewódzkiego.

I LO Skarżysko Kam. – II LO Końskie       2-0 (25-16, 25-6)
I LO Skarżysko Kam. – ZSP Włoszczowa 2-0 (25-9, 25-5)
I LO Skarżysko Kam. – I LO Końskie        2-0 (25-11, 25-11)

W pozostałych meczach II LO Końskie pokonało I LO Końskie i ZSP Włoszczowa po 2-0, natomiast I LO Końskie pokonało ZSP Włoszczowa 2-0.

Ostateczna kolejność turnieju- I LO Skarżysko, II LO Końskie, I LO Końskie, ZSP Włoszczowa.

Zespół „Erbla” wystąpił w następującym składzie:  Maria Wito, Aleksandra Wikło, Aleksandra Jędrzejczyk, Wiktoria Wnukowska, Paulina Świtowska, Ewa Sidor, Aleksandra Piętak, Aleksandra Ungier, Aleksandra Kubicka, Wiktoria Zagórska.

Już 23 kwietnia, w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się finał wojewódzki.

Życzymy udanego występu.

JM, Foto: archiwum I LO

pierwsin
{fcomments}

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne