Niespodzianka w Radoszycach, Granat przegrał z Partyzantem

. W sobotę 23 maja, piłkarze Granatu Skarżysko rozegrali 31 kolejkę spotkań III ligi świętokrzysko - małopolskiej, podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego zmierzyli się w meczu wyjazdowym z Partyzantem Radoszyce, mecz zakończył się niespodziewanym zwycięstwem gospodarzy 2:1.

W dzisiejszym spotkaniu trener Ireneusz Pietrzykowski miał do dyspozycji tylko dwunastu zawodników, na ławce rezerwowych zasiał tylko Damian Smolarczyk. Piłkarze Granatu zrezygnowali  15 minutowego opóźnienia meczu i wyszli punktualnie na spotkanie z drużyną, która została zdegradowana do IV ligi, Partyzantem Radoszyce. W spotkaniu zabrakło kapitana skarżyskiej jedenastki Marcina Kołodziejczyka, który miał zajęcia na kursie trenerskim pauzującego za kartki Mateusza Mianowanego oraz Jakuba Lisowskiego i Patryka Zygmunta, którzy grali w spotkaniu ligowym Juniorów Starszych z Wisłą Sandomierz.

Spotkanie zostało rozegrane na bardzo nierównym boisku, wysokość murawy także pozostawiała wiele do życzenia. Pierwsza połowa z lekką przewagą gospodarzy, którzy kilkakrtonie zagrozili bramce Przemysława Michalskiego, w 30 minucie po dośrodkowaniu w pole karnego jednego zawodników Partyzanta, na bramkę uderzył Władysław Kabaniuk, piłka po głowie Bartosza Gębury wpadła do bramki Granatu, wcześniej swoje okazje do strzelenia bramki mieli Matusz Fryc oraz Bartosz Gębura, niestety zabrakło skuteczności.

Druga połowa mogą rozpocząć znakomicie dla Granatu, Mateusz Dziubek kilka minut po wznowieniu gry znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy Radosławem Kaliszem, jednak przegrał ten pojedynek, dobrą okazję miał również Bartłomiej Michalski, ale jego strzał wybił z linii bramkowej jeden z obrońców Partyzanta. W  59 minucie gospodarze podwyższyli stan spotkania na 2:0, Przemysława Michalskiego po raz drugi w tym spotkaniu pokonał Władysław Kabaniuk. W 73 minucie Granat zdobywa bramkę kontaktową, do bramki rywali trafia Dawid Smolarczyk, który zastąpił  Wolskiego w 60 minucie spotkania. Niestety na wyrównanie zabrakło już czasu, Granat niespodziewanie przegrał z Partyzantem Radoszyce 2:1.

Ireneusz Pietrzykowski: Mieliśmy zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych niż przeciwnik, myślę, że po prostu dzisiaj  gospodarze mieli więcej ochoty do gry, niestety na poziomie trzecioligowym jest do nieodzowne, były mecze kiedy tymi umiejętnościami, które mamy większe od wielu drużyn w tej lidze wygrywaliśmy mecze, dzisiaj mogło też się tak stać, niestety brakło skuteczności. Daleszyce dzisiaj mocno pracowały, żeby te trzy punkty zdobyć.

W 31 kolejce spotkań (30 maja) Granat zmierzy się z rezerwami Korony Kielce, mecz odbędzie się na stadionie przy ul.Szczepaniaka w Kielcach.

Partyzant Radoszyce - Granat Skarżysko 2:1 (1:0)

1:0 Władysław Kabaniuk '30
2:0 Władysław Kabaniuk '59
2:1 Dawid Smolarczyk '73

Granat: P. Michalski - Kupczyk, Sala, Gębura, Styczyński - Markowicz, B.Michalski, Kowalski, Wolski (60.Smolarczyk) - Fryc, Dziubek

Partyzant: Kalisz - Pyzia, Miśtal, Prus-Niewiadomski, Zagdan - Papros (80.Poddębniak), Czarnecki, Opara (90. Nieszporek), Babin - Korol (85. Gołuch), Kabaniuk(88. Kopyciński ).

żk: Kowalski, Sala (Granat)

Sędziował: Marek Śliwa (Kielce)