27.10.2020 Ostatnia aktualizacja 15:23, 27.10.2020

Powiatowe Siatkarskie Wakacje - Turniej w Mostkach

zico
Opublikowano: 01 Sie 2015
1 1 1 1 1
. W sobotę 1 sierpnia, na plaży przy Hotelu Magnat w Mostkach rozegrany został pierwszy turniej Powiatowych Siatkarskich Wakacji,  w turnieju udział wzięło siedem drużyn.  Zwycięzcami pierwszego turnieju zostali Skarżyska Akademia Siatkówki I i Dana Gameb.

Siatkarskie Wakacje organizowane są w ramach Kalendarza Imprez Kulturalnych, Sportowych i Turystycznych na 2015 r., organizatorem jest Starostwo Powiatowe, Hotel Magnat oraz Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Mostek. Zawody odbywają  się w gminach Suchedniów i Skarżysko-Kamienna, Siatkarskie Wakacje  zakończą się Wielkim Finałem Mistrzów, który  zostanie rozegrany 29 sierpnia na Hali Sportowej przy I LO im.J.Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej.

W pierwszym turnieju Powiatowych Siatkarskich Wakacji udział wzięło 7 drużyn, trzy żeńskie i cztery męskie. Do turnieju zgłosiły się drużyny SAS I, SAS II, OSP Bliżyn i 4M (mężczyźni) oraz Dana Gameb, Słoneczka i Piąteczka (kobiety).

W kategorii mężczyzn zwyciężyła pierwsza drużyna Skarżyskej Akademii Siatkówki, drugie miejsce zajęła druga drużyna SAS-u, obie zapewniły sobie udział w Wielkim Finale. Trzecie miejsce przypadło drużynie OSP Bliżyn, na czwartym miejscu turnieju zakończyła drużyna 4M.

Wśród pań wygrała drużyna Dana Gameb, drugie miejsce zajęła drużyna Słoneczka, trzecie Piąteczka. W Wielkim Finale zagrają Dana Gameb i Słoneczka.

Spotkania sędziowali Leszek Fiutowski i Rafał Witkowski

Kolejny turniej w ramach Powiatowych Siatkarskich Wakacji zostanie rozegrany w sobotę 15 sierpnia, w Skarżysku - Kamiennej na boiskach przy Zespole Szkół Publicznych nr 1 ul. Sezamkowa 23

ZB, Foto: Zbyszek Biber