Cenny remis Granatu w Nowinach

. W piątek 28 sierpnia, piłkarze Granatu Skarżysko rozegrali trzecią kolejkę ligi okręgowej, podopieczni trenera Arkadiusza Snopka zmierzyli się w meczu wyjazdowym z GKS Nowiny. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów po remisie 0:0.

Piłkarze Granatu Skarżysko przywieźli z trudnego terenu, jakim są Nowiny cenny punkt. Gospodarze byli bardzo groźni zwłaszcza po stałych fragmentach gry. W pierwszej połowie kilkakrotnie zagrozili bramce Przemysława Michalskiego, jednak ten pisywał się świetnymi interwencjami. Już na początku spotkania wygrał pojedynek sam na sam z Adrianem Solnicą. Tuż przed przerwą Michalski ponownie uratował Granat przed stratą bramki. W drugiej połowie Solnica też nie wykorzystał "setki", dzięki świetnej interwencji Michalskiego.

Podopieczni trenera Arkadiusza Snopka również mięli swoje pozycje do strzelenia bramki, blisko pokonania bramkarza Nowin byli Styczyński, Piętak, Rogoziński, Zygmunt, Lisowski oraz Grzejszczyk. W 51 minucie spotkania Bartłomiej Strzębski trafił do bramki rywali, ale był na pozycji spalonej i sędzia Dominik Wrona bramki nie uznał. Szkoda ostatniej sytuacji w  doliczonym już czasie gry, Adam Imiela dostał idealną piłkę na 25 metr, nikt go nie atakował, w momencie, gdy wychodził "sam na sam" arbiter spotkania zakończył spotkanie.

Zespół Nowin jest na pewno półkę wyżej od naszych poprzednich dwóch rywal, dzisiaj poprzeczką została zawieszona wyżej, my staraliśmy się realizować nasze założenia przedmeczowe. Jak się meczu nie da wygrać, trzaba go umieć zremisować, to nie był przeciwnik, z którym nie da się wygrać. Da się tylko, tam zespół budowany jest od lat, zmiany nastąpiły na dwóch, trzech pozycjach, u nas na jedenastu. Na zespół budujemy dopiero od czterech tygodni, potrzebujemy jeszcze czasu  i nasza gra będzie wyglądać coraz lepiej - powiedział trener Arkadiusz Snopek.

W 4 kolejce spotkań (niedziela, 6 września) Granat Skarżysko podejmował będzie na własnym stadionie drużynę Gród Ćmińsk. Początek spotkania o godzinie 16.00.