Mistrzostwa Skarżyska w Piłce Ręcznej Szkół Gimnazjalnych

W środę 27 kwietnia, z hali Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku - Kamiennej rozegrano Mistrzostwa Skarżyska - Kamiennej w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych . W turnieju udział wzięło sześć drużyn męskich i żeńskich. W obu kategoriach zwyciężyli reprezentanci Gimnazjum nr 1.

Organizatorem mistrzostw był Urząd Miasta Skarżyska - Kamiennej ( Referat Edukacji), koordynatorem Dariusz Frydryk. W kategorii dziewcząt wystąpiły dwie drużyny Gimnazjum nr 1 i jedna Gimnazjum nr 2, podobną obsadę miała kategoria chłopców.

W obu kategoriach zwyciężyły drużyny Gimnazjum nr 1.

W pierwszym spotkaniu dziewcząt Gimnazjum nr 1(2) pokonało Gimnazjum nr 2 5:3, w drugim meczu pierwsza drużyna Gimnazjum nr 1 wygrała z "dwójką" 7:3. Trzecie spotkanie pomiędzy pierwszą i drugą drużyną "Jedynki" decydowało o pierwszym miejscu, pierwsza drużyna zwyciężyła 11:4, co dało jej zwycięstwo w całym turnieju.

W kategorii chłopców Gimnazjum 1 (1) wygrało z Gimnazjum 2 9:5, druga drużyna Gim.1 przegrała z "dwójką" 7:10, w ostatnim spotkaniu Gimnazjum 1 (1) pokonało Gimnazjum 1 (2) 18:10.

Gimnazjum nr 1 Dziewczęta: Julia Różkiewicz, Aleksandra Kasprzyk, Roksana Szwanke, Małgorzata Sławińska, Natalia Szymańska,  Klaudia Kurkiewicz, Magdalena Maśko Natalia Ratajska, Natalia Nowak, Dominika Żółkowska, Kamila Jedlińska. Opiekun: Edyta Pukowska

Gimnazjum nr 1 Chłopcy: Dominik Głuch, Kacper Nowak, Paweł Pajek, Bartłomiej Szczygieł, Bartosz Świtakowski, Dominik Wanko, Marcin Chłopek, Mateusz Głodkowski, Michał Wachowicz, Maciej Janikowski. Opiekun: Cezary Lisowski.

Zawody w piłkę ręczną gimnazjów o mistrzostwo Skarżyska odbył się po raz pierwszy od kilkunastu lat. Zgodnie z zasadami punktacji uczestnictwa szkół w zawodach sportowych, jeżeli szkoła zgłasza do zawodów więcej niż jedną drużynę, to punkty za udział i wynik otrzymuje tylko jedna drużyna wyżej sklasyfikowana.

Dziewczęta: Gimnazjum nr 1 - udział 5 pkt, I miejsce - 12 pkt., Gimnazjum nr 2 - udział 5 pkt, III miejsce 10 pkt.

Chłopcy:  Gimnazjum nr 1 - udział 5 pkt, I miejsce - 12 pkt., Gimnazjum nr 2 - udział 5 pkt, II miejsce 10 pkt.