Remis Orlicza z Zenitem Chmielnik, trzy punkty były blisko

W drugiej kolejce spotkań ligi okręgowej piłkarze Orlicza Suchedniów podejmowali na własnym boisku lidera Zenit Chmielnik, spotkanie zakończyło się podziałem punktów po remisie 1:1.

Podopieczni trenera Dariusza Góreckiego byli bardzo blisko zdobycia kompletu punktów w meczu z liderującym po pierwszej kolejce Zenitem Chmielnik, do szczęścia zabrakło jednej minuty. Całe spotkanie odbyło się przy silnie padającym deszczu, co z pewnością wpłynęło na poziom gry.

Początek spotkania należał do gości, którzy stworzyli sobie dwie sytuację, w 12 minucie Karol  Maciński groźnie uderzył nad poprzeczką bramki gospodarzy, chwilę później Marcin Piotrowski minimalnie przestrzelił. W 24 minucie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Tomasza Staszewskiego. W 32 minucie Grzegorz Skarbek znalazł się w doskonałej sytuacji, ale mając przed sobą tylko bramkarza gości Grzegorza Simkiewicza strzelił prosto w niego. W 37 minucie Orlicz mógł mówić o dużym szczęściu, piła po rykoszecie trafia w poprzeczkę. Do przerwy Orlicz prowadził 1:0

Druga połowa mogą zacząć się od bramki dla gospodarzy, w 50 minucie Bator dośrodkował w pole karne do Staszewskiego,  ten strzela głową jednak tuż obok słupka. W 76 minucie powinno być 2:0 dla Orlicza, Staszewski wyszedł sam na sam z golkiperem gości i trafia jedynie w słupek. Szybka odpowiedź gości, Arkadiusz Rogala będąc dwa metry przed bramką Orlicza źle trafia w piłkę. Gdy wydawało się, że trzy punkty zostaną w Suchedniowie bramkarz gospodarzy popełnia fatalny w skutkach błąd, gdy piłka zmierzała za linię końcową, po dośrodkowaniu w pole karne  Sebastian Drogosz rzucił się na nią, futbolówka wyleciała mu rąk, do bezpańskiej piłki doleciał Marcin Piotrowski, który mając przed sobą pustą bramkę nie marnuje okazji i doprowadza do remisu.

W trzeciej kolejce spotkań Orlicz Suchedniów zagra na wyjeździe z Wichrem Miedziana Góra.

Orlicz Suchedniów - Zenit Chmielnik 1:1 (1:0)
1:0 Tomasz Staszewski (24')
1:1 Marcin Piotrowski (89')

Orlicz: Sebastian Drogosz - Marek Banaczkowski, Marcin Tacij, Mateusz Sikora, Robert Notzel -  Michał Bator (74. Kamil Moskal), Grzegorz Skarbek, Paweł Jarząb, Piotr Solnica, Karol Świtowski (86. Piotr Mądzik) - Tomasz Staszewski (89. Paweł Działak)