Pewne zwycięstwo Dany Gameb z Construction Kielce

W poniedziałek 19 grudnia, w sali II LO, siatkarki Dany Gameb Skarżysko Kościelne podejmowały w ramach 6 serii spotkań Świętokrzyskiej III Ligi Siatkówki Kobiet zespół Construction Kielce, spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych trenera Jarosława Mosiołka 3:0 (25:18, 25:18, 26:24). Drużyna Dany Gameb zakończy rok na pierwszym miejscu w swojej grupie.

Drużyna Construction Kielce przed spotkaniem zajmował drugą pozycję w tabeli z dorobkiem 10 punktów, wygrywając mecz z Daną za 3 punkty objęła by prowadzenie w tabeli. Tak się jednak nie stało, gospodynie od początku spotkania pokazały, że łatwo punktów nie oddadzą. Pierwszy set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia Dany 9:3, jednak goście z Kielc zaczęli odrabiać straty i zrobiło się 13:10. Chwilę później dzięki dobrej zagrywce siatkarek Dany przewaga wzrosła do ośmiu punktów, gospodynie prowadziły już 18:10, ostatecznie wygrały pierwszą odsłonę 25:18. Drugi set miał taki sam przebieg jak i pierwszy , kontrola od początku dobra zagrywka, od remisu 6:6 Dana zaczęła uzyskiwać przewagę dzięki dobrej  grze w ataku, podopieczne Jarosława Mosiołka prowadziły 17:9, w końcówce seta kielczanki doprowadziły do wyniki 19:16, ale podobnie jak w pierwszym secie końcówka należała do Dany, która wygrywa również do 18.

Najbardziej wyrównany był trzeci set, który rozpoczął się od prowadzenia drużyny z Kielc 0:2, później był remis 5:5, za chwilę Dana odskoczyła na kilka punktów prowadząc 10:7, 16:12, wydawało się, że łatwo wygra trzeciego seta, ale w końcówce Construction odrobił straty i o zwycięstwie decydowała walka na przewagi, którą wygrały zawodniczki ze Skarżyska 26:24.

-  Był to bardzo ważny mecz dla naszego zespołu, zawodniczki przystąpiły do niego od początku skoncentrowane. Faktem jest, że zespół z Kielc nie przyjechał w swoim optymalnym składzie,  ale to nie był nasz problem.  Mecz bardzo ważny dla układu tabeli, po 6 kolejkach mamy na koncie 15 punktów, 5 zwycięstw oraz jedną porażkę z pierwszej rundy, właśnie z dzisiejszym przeciwnikiem.  Przed nami jeszcze dwa spotkania, przy czym mecz wyjazdowy z GLKS Fałów, w następnej kolejce, da nam odpowiedź czy zdołamy zakwalifikować się do fazy finałowej rozgrywek 3 ligi i walki o miejsca 1-4  - powiedział trener Jarosław Mosiołek.

DANA GAMEB Skarżysko Kościelne  - SPS Construction Kielce 3:0 ( 25:18 , 25:18 , 26:24)

Dana Gameb:  Zawadzka Weronika, Łękawska Dominika ,Kalwat Sylwia, Parszewska Milena, Nowak Lena, Kubicka Aleksandra, Kamińska Agnieszka, Świercz Dominika, Kozera Monika, Rachtan Wiktoria, Sochacka Katarzyna