29.04.2017 Ostatnia aktualizacja 18:10, 28.04.2017

Mistrzostwa Skarżyska w Szachach Klasycznych

Z.B, Foto: Zbyszek Biber
Opublikowano: 13 Lut 2017
1 1 1 1 1
W dniach 11 i 12 lutego 2017 roku w Miejskim Centrum Kultury zostały przeprowadzone rozgrywki II Mistrzostw Skarżyska-Kamiennej w Szachach Klasycznych 2017 pod patronatem Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej.

Organizatorem II Mistrzostw Skarżyska-Kamiennej w Szachach Klasycznych 2017 było Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Sędzią Głównym Turnieju był - Aleksander Kędzierski, obowiązki sędziego rundowego pełnił  - Tomasz Derlacz. Dyrektorem Turnieju była Katarzyna Tambor.

W Turnieju, który został przeprowadzony systemem szwajcarskim (VII rund), wzięło udział 28 zawodników ze Starachowic, Kielc, Bliżyna, Miedzianej Góry, Lublina, Krakowa, Radomia, Jastrzębi Zdroju, Skarżyska Kościelnego i Skarżyska - Kamiennej.

Po rozegraniu wszystkich zaplanowanych partii: Mistrzostwo wywalczył - Piotr Jędras ze Skarżyska Kościelnego - 6 pkt,drugie miejsce zajął Waldemar Mróz z Radomia - 5,5 pkt, na trzecim miejscu uplasował się Kamil Młynarski z Radomia - 5,5 pkt.

Organizatorzy nagrodzili również najlepszego  zawodnika ze Skarżyska-Kamiennej, został nim Jerzy Siek - 4 pkt, najlepszą juniorką została Weronika Posuniak z Radomia - 5 pkt, drugie miejsce zajął Paweł Kupisz z Masłowa - 4 pkt, trzecie - Michał Polak z Kielc - 4 pkt.

Nagrodę specjalną za najlepszą partię turnieju, ufundowaną przez Pana Tomasza Derlacza, otrzymał  - Paweł Kupis z Masłowa.

Puchary zostały ufundowane przez Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej. Słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników zapewniła piekarnia „Dom Chleba”ze Skarżyska-Kamiennej.