Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Image

Zwycięstwo Granatu po słabej grze

W sobotę, 25 marca piłkarze Granatu Skarżysku rozegrali 17 kolejkę spotkań świętokrzyskiej ligi okręgowej, rywalem podopiecznych trenera Mariusza Arczewskiego była drużyna GKS Rudki, spotkanie zakończyło się zwycięstwem Granatu 1:0, bramkę na wagę trzech punktów zdobył Krzysztof Chatys w rzutu karnego.

Sobotnie spotkanie jak najszybciej chcieli by zapomnieć zarówno piłkarze jak i kibice, tak słabego meczu w wykonaniu Granatu nie widziano na Rejowie od dawna. Zwłaszcza pierwsza połowa woła o pomstę do nieba, gospodarze nie oddali żadnego strzału na bramkę rywali. Znacznie lepiej prezentowali się goście, którzy kilka razy zagrozili bramce Michalskiego. Już w 9 minucie Arkadiusz Treska stanął przed szansą zdobycia bramki, ale jego strzał został w ostatniej chwili zablokowany. Później oddali kilka strzałów z dystansu, na szczęście żaden nie znalazł drogi do bramki.

Gra gospodarzy poprawiła się w drugiej połowie, mecz się zaostrzył, sędzia musiał sięgać po żółte kartoniki, w 60 minucie Granat po raz pierwszy zagroził bramce rywali w znakomitej sytuacji znalazł się Krzysztof Rzeszowski, który mocno uderzył na bramkę Rafalskiego, ale ten skutecznie obronił. W 72 minucie w pole karne wbiegł Tomasz Szmalec, gdzie został faulowany przez jednego z obrońców gości, arbiter wskazał na jedenasty metr, jedenastkę na bramkę zamienił kapitan Granatu Krzysztof Chatys. Goście rzucili się do odrobienia strat, jednak żadnemu z zawodników Rudek nie udało się pokonać Przemka Michalskiego.

Piłkarze GKS-u po ostatnim gwizdku sędziego nie kryli niezadowolenie z decyzji arbitra, twierdzili że rzutu karnego nie było.

W 18 kolejce Granat zagra na wyjeździe z Grodem Ćmińsk.