23.07.2017 Ostatnia aktualizacja 22:46, 22.07.2017

Wiktoria Dąbczyńska brązową medalistką mistrzostw Europy w badmintonie

Opublikowano: 18 Kwi 2017
5 1 1 1 1 1
Zawodniczka Orlicza Suchedniów Wiktoria Dąbczyńska zdobyła brązowy medal w badmintonowych mistrzostwach Europy Juniorów,  które odbyły się w Miluzie we Francji. Podopieczna Stefana Pawlukiewicza sięgnęła po medal wraz z Aleksandrą Goszczyński zawodniczką  Millenium Warszawa w grze deblowej.

W piątek po ćwierćfinałowym zwycięstwie nad drużyną Estonii 2:0 polki zapewniły sobie brązowe medale,  niestety nie udało się awansować do finału w Wielką Sobotę debel Polski zmierzył się w półfinale z drużyną z Dani Aleksandrą Boję i Julią Jacobsen, mecz  zakończył się zwycięstwem dunek 2:0.

Jest to bardzo wielki sukces zawodniczki z Suchedniowa, po raz pierwszy zawodniczka z powiatu skarżyskiego zdobyła medal na Mistrzostwach Europy w badmintonie,  pierwszy w historii Orlicza oraz województwa świętokrzyskiego. W mistrzostwach wzięły udział również dwie inne zawodniczka suchedniowskiego Orlicza Zuzanna Glijer oraz Izabela Pajek, obie odpadły w pierwszych lub drugich rundach.

W pierwszej rundzie Wiktoria Dąbczyńska i Aleksandra Goszczyńska miały wolny los, w drugiej rundzie zmierzył się z rumunkami Marią Aleksadnrą Dutu/Ioaną Grecea, spotkanie to zakończyło się wygraną polek 2:0 (21:12,21:16). W trzeciej rundzie trafiły na hiszpanki Paulę Lopez/Laurę Santis, stawką tego spotkania był ćwięrćfinał. Mecz wygrała para Wiktoria Dąbczyńska/Aleksandra Goszczyńska 2:1 (15:21,21:9,21:18). W ćwierćfinale polki zagrały z estonkami Mari Ann Karjus/Kati Kreet Marran, do półfinałów awansowała reprezentantki Polski, które pokonały rywalki 2:0 (21:17,21:11). W walce o awans polski debel przegrał z parą duńską  Alexandra Boje/Julie Jakobsen 0:2 (18:21,7:21).

Zawodniczki Orlicza Wiktoria Dąbczyńska, Zuzanna Glijer i Izabela Pajek brały również udział w turnieju drużynowym mistrzostw Europy,  gdzie Polska reprezentacja uplasowała się na wysokim piątym miejscu. Polska drużyna w grupie pokonała Słowenię  4:1, przegrała z Niemcami 2:3, wygrała z Łotwą 4:1 i Austrią 5:0.

Reprezentacja Polski wraz z zawodniczkami Orlicz awansowała do najlepszej ósemki Mistrzostw Europy, niestety nie udało im się zdobyć żadnego medalu w pojedynku ćwierćfinałowym, po  bardzo dobrym meczu przegrała z drużyną Danii 2:3 ostatecznie zajmując wysokie piąte miejsce.

Przez zawodniczkami Orlicza Suchedniów, krótki odpoczynek bowiem już w piątek wyjeżdżają na Mistrzostwa Polski Juniorów w badmintonie.

- Wiktoria Dąbczyńska odniosła największy sukces w swojej dotychczasowej karierze,w 2015 na ME zajęła miejsce 5, w 2016 również 5, teraz się udało wywalczyć brązowy medal Mistrzostw Europy ,w ćwierćfinale Wiktoria i Ola pewnie pokonały Estonki Mari Karjus/Kati Marran 21-17/21-11, a o wejście do finału uległy Dunkom Aleksandra Boje/Julie Jakobsen 18-21/7-21. To wielki sukces i wielka radość dla Wiktorii , dla Polski, dla klubu Orlicz ,dla Suchedniowa ,dla powiatu Skarżyskiego i województwa Świętokrzyskiego - podkreśla Aleksandra Dąbczyńska, trenerka, prywatnie mama Wiktorii.