Erbel trzeci w województwie w koszykówce, czwarte miejsca dziewcząt w kosza i siatce

Reprezentacja chłopców I LO im.J.Słowackiego zajęła trzecie miejsce w finale Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Chłopców, kilka dni wcześniej dziewczęta z Erbla, zagrały w finałach wojewódzkich w koszykówce i siatkówce zajmując czwarte miejsca.

W  finale Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Chłopców podopieczni Roberta Frączkiewicza zajęli trzecie miejsce. W finale, który odbył się w czwartek 27 kwietnia w Kielcach zagrały trzy drużyny" VI LO z Kielc, I LO ze Skarżyska i ZSZ nr 1 ze Starachowic. Mistrzem województwa została drużyna z Kielc, która pokonała Skarżysko 54:33 i Starachowice 48:30. Drugie miejsce przypadło ekipie ze Starachowic, która pokonała Skarżysko 49:48. Na trzecim miejscu turniej finałowy zakończyła drużyna ze Skarżyska.

I LO zagrało w składzie: Maciej Fugiński, Domagalski Dominik, Jakub, Ludew, Artur Jackowski, Ludwik Florczyk , Marcin Nowak, Adam Kamiński, Mateusz Szkil, Szymon Jasiński, Dominik Solarz, Paweł Gładyś.

W dniu 20 kwietnia 2017 roku w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Finał Wojewódzki Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce na rok szkolny 2016/17. W zawodach uczestniczyło osiem zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy, wśród drużyn znalazła się reprezentacja I LO, która zajęła czwarte miejsce.

Mecz o 5. miejsce
ZSP nr 1 Kielce – II LO Końskie 2:1 (19:25, 25:19, 15:13)
Mecz o 3. miejsce
I LO Włoszczowa – I LO Skarżysko 2:1 (25:13, 23:25, 15:11)
Mecz o 1. miejsce
ZSOMS Ostrowiec – I LO Sandomierz 2:0 (31:29, 25:15)

7-8. ZS nr 1 Ostrowiec i ZSP nr 2 Włoszczowa

I LO w Skarżysku-Kam.: Aleksandra Jędrzejczyk, Aleksandra Kubicka, Agnieszka Mosiołek, Aleksandra Piętak, Ewa Sidor, Paulina Świtowska, Aleksandra Ungier, Aleksandra Wikło, Wiktoria Wnukowska. Opiekun – Renata Łuckiewicz.

Dzień później, 21 kwietnia, w Starachowicach odbył się Finał Wojewódzki Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce. Tu również wystąpiła reprezentacja I LO ze Skarżyska. Dziewczęta o tytuł mistrzowski rywalizowały z drużynami ze Starachowec: ZSZ nr 1 Starachowice, I LO Starachowice i II LO Starachowice.

Podopieczne Roberta Frączkiewicza zajęły czwarte miejsce przegrywając z I LO 31:15, z II LO 31:14 i ZSZ nr 1 58:20. Mistrzem województwa została reprezentacja ZSZ nr 1 ze Starachowic. Drugie miejsce zajęła drużyna I LO Starachowice, trzecie II LO Starachowice, czwarte I LO Skarżysko.

I LO zagrało w składzie: Martyna Karpeta, Aleksandra Kucharska, Weronika Łoboda, Eliza Pomorska, Wiktoria Kraska, Dominika Ciura, Patrycja Głowacz, Katarzyna Cichocka, Milena Malczyk, Wiktoria Zagórska. Opiekun. Robert Frączkiewicz.