Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Image

Trzecie z rzędu zwycięstwo Granatu

W sobotę, 13 maja piłkarze Granatu Skarżysko w ramach 25. kolejki spotkań ligi okręgowej podejmowali na własnym stadionie Zenit Chmielnik. Podopieczni trenera Mariusza Arczewskiego pokonali rywali 2:1 po bramkach Mateusza Łukasiewicza i samobójczej Macieja Zawieruchy.

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Granatu Skarżysko. W 25. kolejce podejmowali u siebie siódmą drużynę w tabeli - Zenit Chmielnik. Od samego początku sobotniego meczu widać było,że nie będzie to łatwy pojedynek dla gospodarzy i aby zdobyć trzy punkty trzeba będzie włożyć w to spotkanie dużo wysiłku.  To goście od pierwszego gwizdka sędziego narzucili swój styl gry i byli stroną atakującą. Już w 5. minucie Wojciech Gulas oddał pierwszy groźny strzał na bramkę Michalskiego, chwilę później goście mieli kolejną okazję do zdobycia bramki. Po pierwszym kwadransie gospodarze zaczęli stwarzać groźniejsze sytuacje.

W 24. minucie Artur Kuliński wbiegł z lewej strony w pole karne idealnie zagrał do Mateusza Łukasiewicza na piąty metr, a ten mocnym strzałem pokonał bramkarza gości. Trzy minuty później goście miel doskonałą okazję do wyrównania, po strzale jednego z zawodników Zenitu piłka zmierzała pod poprzeczkę, na szczęście Michalski popisał się kapitalną interwencją przenosząc piłkę nad bramkę. W 35. minucie było już 2:0, ponownie Kuliński przedarł się lewą stroną w pole karne, chciał podać na piąty metr, obrońca gości niefortunnie interweniował i wpakował piłkę do własnej bramki. Po pierwszych 45 minutach było 2:0 dla Granatu.

Początek drugiej połowy mógł rozpocząć się od bramki dla gospodarzy> W 47. minucie  Krzysztof Rzeszowski minimalnie uderzył nad poprzeczką z rzutu wolnego. W 52. minucie Krzysztof Chatys było bliski zdobycia bramki, ale samobójczej- w tej sytuacji popisał Michalski popisał się sporym refleksem ratując swój zespół od utraty bramki. Goście za wszelką cenę starali się zdobyć bramkę kontaktową i raz po raz zagrażali bramce gospodarzy.

W 75. minucie Marek Piotrowski miał już przed sobą tylko golkipera Granatu,ale świetna interwencja Bartosza Ozana uniemożliwiła zawodnikowi gości zdobycie bramki. Trzy  minuty przed zakończeniem meczu nieporozumienie w szeregach obrony Granatu wykorzystał Wojciech Gulas, który zdobył bramkę kontaktową. Gościom mimo usilnych prób nie udało się już doprowadzić do remisu i Granat zdobył ważne trzy punkty.

Już w środę 17 maja, o godzinie 17.00 Granat rozegra zaległe spotkanie ze Starem Starachowice. W sobotę 20 maja Granat zagra na wyjeździe z Wichrem Miedziana Góra.

Granat Skarżysko - Zenit Chmielnik 2:1 (2:0)