28.05.2017 Ostatnia aktualizacja 22:05, 27.05.2017

Czwórbój Lekkoatletyczny Chłopców Szkół Podstawowych

Z.B, Foto: Zbyszek Biber
Opublikowano: 19 Maj 2017
5 1 1 1 1 1
W piątek, 19 maja, na boiskach Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku-Kamiennej odbył się Drużynowy Czwórbój Lekkoatletyczny oraz indywidualne zawody lekkoatletyczne chłopców szkół podstawowych. W zawodach udział wzięło sześć szkół SP 2, SP 3, SP 5, SP 7, SP 8 i SP 13. Organizatorem rywalizacji był Urząd Miasta - Referat Edukacji, sędzią głównym Michał Dudek. Całość koordynował Dariusz Frydryk.

Zawodnicy brali udział w czterech konkurencjach bie  60 metrów, bieg 600 metrów, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Wyniki z tych konkurencji liczyły się do ogólnej klasyfikacji drużynowej oraz do wyników indywidualnych każdego zawodnika. W klasyfikacji drużynowej najwięcej punktów zdobyła Szkoła Podstawowa nr 13, która zdobywając 1011 punktów zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3, trzecie Szkoła Podstawowa nr 7.

Czwórbój indywidualnie zwyciężył uczeń Szkoły Podstawowej nr 3, który zdobył 262 punktów, drugi wynik miał Mateusz Rurarz ze Szkoły Podstawowej nr 13 - 250 punktów, trzecie miejsce przypadło Pawłowi Szymczykowi z "ósemki" - 238 punktów.

W poszczególnych konkurencjach zwyciężali: Jacek Safian (60 metrów, skok w dal), Paweł Szymczyk (600 metrów), Kacper Kowalczyk (rzut piłeczką palantową).

Wszystkie szkoły biorące udział w Czwórboju otrzymały z rąk Andrzeja Warawasa, dyrektora ZSP nr 1 i Anny Borowiec z Referatu Edukacji pamiątkowe dyplomu, najlepsze drużyny oraz zawodnicy indywidualni dodatkowo dostali medale i puchary.