24.06.2017 Ostatnia aktualizacja 18:11, 23.06.2017

Pewna wygrana Orlicza Suchedniów na zakończenie sezonu

Z.B, Foto: Zbyszek Biber
Opublikowano: 15 Cze 2017
1 1 1 1 1
W ostatniej kolejce spotkań ligi okręgowej Orlicz Suchedniów podejmował na własnym stadionie Piasta Stopnicę, spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy 5:1, cztery bramki w tym spotkaniu strzelił Tomasz Staszewski, który w całym sezonie strzelił 26 bramek, co jest najlepszym wynikiem w historii Orlicza.

Spotkanie rozpoczęło się od miłej uroczystości, władze klubu wręczyły najlepszemu strzelcowi Orlicza w XXI wieku,  Tomaszowi Staszewskiemu pamiątkową statuetkę.

Orlicz Suchedniów w ostatnich dwóch spotkaniach popisał się świetną skutecznością, w meczach z Klimontowianką i Starem strzelili po cztery bramki, w ostatnim ligowym spotkaniu z Piastem Stopnicą podtrzymali dobrą passę wygrywając 5:1. Całe spotkanie pod dyktando gospodarzy, którzy mieli mnóstwo okazji do strzelenia bramki. Już w 8. minucie Piotr Solinica był bliski pokonania bramkarza gości, ale trafił prosto w niego, w 18. minucie ponownie Solnica był bliski zdobycia bramki. W 21 minucie Solnica próbował po raz trzeci, tym razem zmarnował sytuację sam na sam. W 28 minucie w polu karnym został sfaulowany Karol Świtowski, rzut karny na bramkę zamienił Tomasz Staszewski. Pięć minut później Daniel Kaczmarski podwyższył stan spotkania na 2:0.  Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania.

W przerwie meczu zastępca Burmistrza Dariusz Miernik, wiceprezes Orlicza Rafał Lasota i Sebastian Wierzbiński, członek zarządu gratulowali juniorom starszym awansu do Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Starszych. W mienie drużyny puchar odebrał Przemysław Ubysz, kapitan zespołu.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, Orlicz kontrolował sytuację na boisku, stwarzając kolejne sytuację bramkowe. W 49 minucie Tomasz Staszewski strzela trzecią bramkę dla Orlicza, wykorzystując podanie od Solnicy. W 61. minucie po jednej z nielicznych akcji goście strzelają bramkę po trafieniu Mateusza Jędrochy. W 58. minucie na boisku pojawił się szesnastoletni Mateusz Tumulec, dla którego to był debiut w seniorskiej drużynie, kilka minut później Mateusz był bliski zdobycia bramki, ale będąc w doskonałej sytuacji przestrzelił nad poprzeczką.  W 66. minucie Staszewski podwyższa stan spotkania na 4:1. Trzy minuty przed końcem meczu świetna okazją Staszewskiego, ale po jego strzale piłka trafia w słupek, minutę później jest już 5:1, a bramkę strzela nie kto inny jak Tomasz Staszewski.

Orlicz Suchedniów pokonuje Piasta Stopnicę 5:1 i kończy sezon 2016/17 na 10. miejscu w tabeli. Teraz przed piłkarzami wakacyjna przerwa, Orlicz rozpocznie przygotowania do kolejnego sezonu 10 lipca, w okresie przygotowawczym rozegra sześc meczów kontrolnych.

Orlicz Suchedniów - Piast Stopnica 5:1 (2:0)

1:0 Tomasz Staszewski '28 (z karnego)
2:0 Daniel Kaczmarski '33
3:0 Tomasz Staszewski '49
3:1 Mateusz Jędrocha '61
4:1 Tomasz Staszewski '66
5:1 Tomasz Staszewski '88

Sędziował: Marcin Sprzęczka (Ostrowiec Świętokrzyski)