23.06.2018 Ostatnia aktualizacja 15:36, 23.06.2018

Siódme miejsce SP 13 w finale III Świętokrzyskiej Miniolimpiady w Turnieju Gier i Zabaw

Opublikowano: 17 Cze 2017
1 1 1 1 1
Z udziałem 450. zawodników w Chęcinach odbył się Finał Wojewódzki III Świętokrzyskiej Miniolimpiady w Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych klas I-III. Zwycięzcami mistrzostw została Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim. W finale udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 13 ze Skarżyska-Kamiennej, która zajęła siódme miejsce.

W uroczystym zakończeniu imprezy uczestniczyli: Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Leszek Wnętrzak, kierownik Oddziału Kultury Fizycznej i Turystyki Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki UMWŚ, Robert Jaworski, burmistrz Miasta i Gminy Chęciny oraz Alicja Stradomska, prezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Kielcach.

W zawodach wzięło udział dziewięć szkolnych reprezentacji: 1 miejsce należało do SP nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim, 2 miejsce zdobyła SP nr 32 w Kielcach, na 3 miejscu znalazły się: SP w Łopusznie i Małogoszczu, 5 miejsce SP nr 2 w Pińczowie, 6 miejsce SP w Stadnickiej Woli, 7 miejsce SP nr 13 w Skarżysku-Kamiennej, 8 miejsce Publiczna SP w Rytwianach, natomiast na 9 miejscu uplasowała się SP w Łagowie.

Turniej podzielony został na trzy grupy wiekowe: klasy pierwsze – od 2009 roku, klasy drugie – od 2008 roku oraz klasy trzecie – od 2007 roku. Drużyna składała się z 30 zawodników. Zadaniem uczniów było zakładanie kółek ringo na pachołki, tor przeszkód, bieg sztafetowy oraz rzut do celu. Najlepsze drużyny otrzymały puchary oraz czeki: za I miejsce – 1 000 zł, 800 zł – za II i 600 zł za III miejsce.

Świętokrzyska Miniolimpiada to inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Kielcach skierowana do najmłodszych mieszkańców regionu. Odpowiadając na sygnały płynące ze środowiska szkolnego, UMWŚ wspólnie z WSZS w Kielcach przygotował projekt dedykowany uczniom z klas I-III. Główny jego cel to zachęcenie uczniów do aktywności fizycznej.