25.11.2017 Ostatnia aktualizacja 19:35, 24.11.2017

Zwycięstwo Granatu w Ćmielowie na inaugurację ligi

Z.B, Foto: M.G, A.J
Opublikowano: 13 Sie 2017
5 1 1 1 1 1
W niedzielę, 13 sierpnia, piłkarze Granatu Skarżysko zainaugurowali rundę jesienną nowego sezonu ligi okręgowej. Pierwszym rywalem skarżyskiej drużyny był beniaminek Świt Ćmielów. Mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Dominika Rokity 2:1, bramki dla Granatu strzelili: Błażej Miller (45+1') i Krzysztof Rzeszowski (73').

W pierwszej połowie Granat miał kilka sytuacji bramkowych, kontrolował sytuację ba boisku, jednak bramka padła dopiero do szatni. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Błażej Miller trafił do bramki rywali po raz pierwszy. Po przerwie Granat podwyższył stan spotkania po trafieniu Krzysztofa Rzeszowskiego w 73 minucie. Ponadto świetnej okazji do strzelenia bramki nie wykorzystał Uciński, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. W końcówce meczu, po jednej z kontr zespołu z Ćmielowa, Kamil Kosela sfaulował przeciwnika w polu karnym, a arbiter bez zastanowienia wskazał na jedenasty metr - rzut karny na bramkę zamienił Paweł Kiljański.

- Zawsze początki są trudne, tym bardziej, że do zespołu doszło kilku chłopaków. W pierwszym meczu mieliśmy swoje problemy kadrowe, nie mógł zagrać Styczyński, Dulębę zatrzymały prywatne sprawy, Kuliński jest kontuzjowany. Myślę, ze w kolejnym meczu ten skład będzie lepiej wyglądał. Cieszą trzy punkty i zwycięstwo na trudnym terenie, gdzie widać było, że beniaminek jest  jeszcze niesiony tym awansem z A klasy. Zawsze te pierwsze spotkania z takimi drużynami są ciężkie - powiedział po spotkaniu trener Dominik Rokita.

Świt Ćmielów - Granat Skarżysko 1:2 (0:1)

0:1 Błażej Miller 45+1'
0:2 Krzysztof Rzeszowski 73'
1:2 Piotr Kiljański  88' (z karnego)

Granat: Michalski - Szyszka, Kosela, Drożdżał, Suwara - Uciński, Wojna, Rzeszowski, Grzejszczyk Mariusz (68. Rogoziński) -  Grzejszczyk Piotr, Błażej Miller

żk - Suwara, Uciński

Sędziował: Krzysztof Dywan

W drugiej kolejce spotkań Granat zmierzy się na własnym stadionie z Bucovią Bukowa. Mecz odbędzie się w sobotę, 19 sierpnia, o godzinie 17.00.