23.09.2017 Ostatnia aktualizacja 15:40, 23.09.2017

Cztery bramki Orlicza na inaugurację

Opublikowano: 13 Sie 2017
5 1 1 1 1 1
Piłkarze Orlicza Suchedniów udanie rozpoczęli rozgrywki ligi okręgowej. Podopieczni trenera Bogusława Dąbrowskiego, w pierwszej kolejce spotkań wysoko pokonali Piast Stopnicę 4:0. Bramki dla suchedniowskiej drużyny strzelili Damian Kita, Mateusz Tumulec, Paweł Jarząb i Tomasz Staszewski.

W drużynie Orlicza Suchedniów zaszło niewiele zmian w porównaniu z poprzednim sezonem, klub opuścił Sebastian Drogosz, który będzie grał w Skale Tumlin oraz Krzysztof Bałchanowski (ULKS Łączna). Do drużyny dołączyli Robert Bilski (ostatnio Łysica Bodzentyn). Adrian Solnica (GKS Nowiny), Kamil Olszewski (Zenit Chmilnik) i Mateusz Rafalski (Polonia Iłża).

Pierwszym rywalem suchedniowskiej drużyny była ekipa Piasta Stopnicy. Mecz nie był porywającym widowiskiem zwłaszcza w pierwszej połowie, gdzie akcje obu zespołów można było policzyć na palcach jednej ręki. Początek dla gości, którzy stworzyli jedną groźną sytuację, później inicjatywę przejęli gospodarze, ale nic z tego nie wynikało. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Początek drugiej połowy znakomity dla Orlicza, już w pierwszej akcji po wznowieniu gry podopieczni trenera Bogusława Dąbrowskiego objęli prowadzenie, goście zgubili piłkę na dwudziestym metrze, Tomasz Staszewski dograł idealnie do Damiana Kity, a ten pokonuje mocnym strzałem bramkarza rywali. W 52. minucie mogło być 2:0, ale strzał Staszewskiego poszybował minimalnie nad bramką gości. W 58. minucie Damian Kita znalazł się w doskonałej sytuacji, jednak trafia prosto w bramkarza. Chwilę później groźnie zrobiło się pod bramką Orlicza, z problemami broni Ubysz.

W 62. minucie kolejna groźna akcja gości, ale znów na posterunku był Mateusz Ubysz. W 78. minucie na boisku pojawił się junior Mateusz Tumulec, który zastąpił na boisku Damiana Kitę, cztery minuty później cieszył się ze swojej pierwszej bramki w piłce seniorskiej, będąc oko w oko z golkiperem gości, zachował się jak rasowy snajper, pewnie podwyższając stan spotkania na 2:0. W 90. minucie było już 3:0, Piotr Mądzik świetnie dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego na głowę Pawła Jarząba, a ten tylko dopełnił formalności. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się takim wynikiem, w doliczonym już czasie gry wynik spotkania ustalił Tomasz Staszewski.

Orlicz Suchedniów - Piast Stopnica 4:0 (0:0)

1:0 Damian Kita '46
2:0 Mateusz Tumulec '82
3:0 Paweł Jarząb '90
4:0 Tomasz Staszewski 90+2

Orlicz: Ubysz - Tacji, Janyst, Jarząb, Piotr Solnica (67. Adrian Solnica) - Bator, Mądzik, Kita (78. Tumulec), Olszewski, Sikora (87. Pająk), Staszewski

żk: Paweł Jarząb

Sędziował: Przemysław Sypuła

W drugiej kolejce spotkań Orlicz zagra u siebie z Lechią Strawczyn. Mecz odbędzie się w niedzielę,20 sierpnia, o godzinie 17.00.