Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Image

Skarżyscy strażacy odpadli z Okręgowego Pucharu Polski

We wtorek, 15 sierpnia, odbyła się pierwsza runda okręgowego Pucharu Polski. Do rozgrywek zgłosiła się (po raz pierwszy) drużyna skarżyskich strażaków, która trafiła na A klasową drużynę Tęcza Gowarczów. Strażak Skarżysko, w regulaminowym czasie gry zremisował 1:1. O tym, która z drużyn uzyska awans do drugiej rundy decydowały rzuty karne, te lepiej wykonywali gospodarze, którzy ostatecznie wygrali 5:4.

Na pierwszej rundzie zakończyli przygodę z Pucharem Polski skarżyscy strażacy. Strażak Skarżysko był bliski pokonali rywali, gdyby piłkarze wykorzystali swoje sytuację z pierwszej połowy, gdzie mieli sporo sytuacji bramkowych, nie trzeba byłoby rozgrywać konkursu rzutów karnych. Drużyna ze Skarżyska objęła prowadzenie w 19. minucie meczu po bramce Pawła Gałązki, który wykorzystał podanie Dawida Kowalika. Gospodarze wyrównali z rzutu karnego w 75. minucie meczu.

W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Potrzebna była dogrywka, która również nie przyniosła rozstrzygnięcia. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzutu karne.  Skarżyska drużyna aż trzykrotnie mgła zakończyć konkurs rzutów karnych na swoją korzyść, niestety zabrakło szczęścia i ostatecznie wygrała ekipa Tęczy 5:4, która awansowała do drugiej rundy Pucharu Polski.

Drużyna Strażaka Skarżysko serdecznie dziękuje Zarządowi Granatu Skarżysko oraz kierownikowi klubu Rafałowi Gołofitowi za udostępnienie kompletu strojów piłkarskich oraz załatwienie spraw związanych z organizacją meczu.

Tęcza Gowarczów - Strażak Skarżysko - Kamienna 1:1 (1:1), k. 5:4

0:1 Paweł Gałązka '19
1:1 Bartłomiej Sidor '75 (z karnego)

Strażak Skarżysko : Kamil Karpeta - Dawid Kowalik,Paweł Sieczka , Mateusz Leszczyński,Piotr Derlatka - Paweł Węgrzyn, Adrian Bugajski, Łukasz Orczyk ,Robert Grzyb - Rafał Maciejczak  ,Paweł Gałązka oraz Tomasz Kołek, Paweł Sadza, Adrian Gołębiewski.