25.11.2017 Ostatnia aktualizacja 19:35, 24.11.2017

Ostre strzelanie w Skarżysku. Zwycięstwo Granatu z beniaminkiem

Z.B, Foto: Mariusz Busiek, Zbyszek Biber
Opublikowano: 19 Sie 2017
5 1 1 1 1 1
W sobotę, 19 sierpnia, piłkarze Granatu Skarżysko po raz pierwszy zaprezentowali się w nowym sezonie przed własną publicznością. W meczu z beniaminkiem ligi okręgowej podopieczni trenera Dominika Rokity wysoko pokonali Bucovię Bukowa 6:0.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla gospodarzy, już w 4. minucie Norbert Drożdżał wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i  strzałem głową pokonała bramkarza gości Dominik Mierzwę. W 18. minucie bliski zdobycia bramki był Piotr Grzejszczyk, ale jego strzał minął bramkę gości. W 25. minucie było już 2:0, kolejny rzut rożny i kolejna bramka, dośrodkowanie w pole karne Krzysztofa Rzeszowskiego na bramkę zamienił Błażej Miller. W 41. minucie strzelec drugiej bramki znalazł się w doskonałej sytuacji, ale jego strzał obronił Mierzwa, jednak przed dobitce Rzeszowskiego był już bezradny i Granat prowadził 3:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

W drugiej połowie gospodarze nadal dążyli do strzelenia kolejnych bramek. Już w 48. minucie groźnie na bramkę rywali uderzał Łukasz Wojna - jego strzał z trudem obronił golkiper gości. W 51. minucie goście byli blisko zdobycia bramki, ale strzał Łukasz Bąka pewnie obronił Michalski. W 57. minucie Damian Szyszka wbiegł w pole karne i idealnie zagrał na głowę Błażej Millera, który pewnym strzałem po raz drugi w tym meczu pokonał Mierzwę. W 64. minucie było już 5:0, autorem bramki był Krzysztof Rzeszowski. W 81. minucie wynik spotkania ustali wprowadzony po przerwie Maciej Głowaczewski, który mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi gości. W 87.minucie Bucovia mogła strzelić honorową bramkę z rzutu karnego, ale Łukasz Bąk przegrał pojedynek z Przemkiem Michalskim.

Granat Skarżysko pewnie pokonał beniaminka Bucovię Bukowa 6:0 - rywale mimo wysokiej porażki dobrze zaprezentowali się na rejowskim stadionie. Cieszy dobra gra "trójkolorowych" oraz skuteczność, to dobry prognostyk przed kolejnym spotkaniem. W trzeciej serii gier Granat zmierzy się na wyjeździe z Klimontowianką Klimontów.

Granat Skarżysko - Bucovia Bukowa 6:0 (3:0)

1:0 Norbert Drożdżał 4'
2:0 Błażej Miller 25'
3:0 Krzysztof Rzeszowski 41'
4:0 Błażej Miller 57'
5:0 Krzysztof Rzeszowski 64'
6:0 Maciej Głowaczewski  81'

Granat: Przemysława Michalski - Kamil Kosela, Norbert Drożdżał, Łukasz Wojna, Dawid Dulęba (75.Bartosz Styczyński) - Piotr Grzejszczyk (46. Mariusz Grzejszczyk) Damian Szyszka, Paweł Suwara, Kamil Uciński (Artur Kuliński), Damian Szyszka (76. Bartosz Ozan) - Krzysztof Rzeszowski, Błażej Miller (67. Maciej Głowaczewski)

Sędziował: Michał Jagieła (Starachowice)