23.09.2017 Ostatnia aktualizacja 15:40, 23.09.2017

Pewne zwycięstwo Orlicza z Lechią Strawczyn, Orły liderem

Z.B, Foto:Zbyszek Biber, Bartek Turski
Opublikowano: 21 Sie 2017
5 1 1 1 1 1
W niedzielę, 20 sierpnia, piłkarze Orlicza Suchedniów podejmowali na własnym stadionie Lechię Strawczyn. Podopieczni trenera Bogusława Dąbrowskiego pewnie pokonali rywali 4:1, hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Tomasz Staszewski. Orlicz razem z Granatem prowadzą w ligowej tabeli.

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze suchedniowskiego Orlicza, po efektownym zwycięstwie w pierwszej kolejce z Piastem Stopnica 4:0 przyszła kolej na następne. Gdyby gospodarze wykorzystali większość sytuacji, wynik mógłby być znacznie wyższy.

Strzelenie rozpoczął Piotr Solnica, który wykorzystał podanie od Damiana Kity w 6. minucie meczu. Chwilę później powinno być już 2:0, ponownie Solnica znalazł się w doskonałej sytuacji, jego strzał broni bramkarz gości, piłka jeszcze trafiła do Tomasza Staszewskiego, który trafił w słupek.  W 14. minucie spotkania świetnym zgraniem popisał się Hubert Janyst, który dał prostopadłą piłkę do Staszewskiego, a ten będą sam na sam pewnie pokonuje golkipera gości.

Trzy minuty później Solnica był bliski zdobycia bramki, ale jego strzał trafił prosto w bramkarza. W 21 minucie było już 3:0, Tomasz Staszewski wpadł w pole karne, minął bramkarza i strzelił do pustej bramki.  W 25. minucie doskonałej sytuacji nie wykorzystał Solnica. W 29. minucie dwie świetne okazje zmarnowali Staszewski i Skarbek. W 38. minucie Piotr Solnica wpadł na jedenasty metr, huknął z całej siły, ale nad poprzeczką. Tuż przed przerwą bliski zdobycia bramki był Grzegorz Skarbek, ale jego strzał obronił bramkarz gości Dawid Piwko, który był bohaterem Lechii w pierwszej połowie, gdyby ni on Orlicz schodziłby do szatni z kilku bramkową zaliczką

Początek drugiej połowy gości, którzy kilka razy zagrozili bramce Ubysza, najlepszą okazję miał Karol Sikora, który idealnie przymierzył pod poprzeczkę, Mateusz Ubysz w sobie tylko wiadomy sposób obronił ten strzał. Chwilę później groźnie uderzał Albert Zajęcki. W 65. minucie Tomasz Staszewski zdecydował się na indywidualną akcję, okazał się, że jest to słuszna decyzja, jego akcja zakończyła się czwartą bramką dla Orlicza. Minutę przed zakończeniem meczu Mateusz Ubysz sfaulował z polu karnym jednego z zawodników gości, arbiter wskazał na jedenasty metr, rzut karny na bramkę zamienił Tomasz Baran.

W 3 kolejce spotkań Orlicz Suchedniów zagra na wyjeździe z Zenitem Chmielnik.

Orlicz Suchedniów - Lechia Strawczyn 4:1 (3:0)

1:0 Piotr Solnica '6
2:0 Tomasz Staszewski '14
3:0 Tomasz Staszewski '21
4:0 Tomasz Staszewski '64
4:1 Tomasz Baran'89 (z karnego)

Orlicz : Mateusz Ubysz - Michał Bator, Marcin Tacij, Kamil Olszewski, Hubert Janyst (68.Mateusz Sikora) - Grzegorz Skarbek, Paweł Jarząb (83. Bartosz Pająk), Piotr Mądzik (62.Mateusz Rafalski), Damian Kita (46.Karol Świtowski) - Tomasz Staszewski, Piotr Solnica (68.Adrian Solnica).