25.11.2017 Ostatnia aktualizacja 19:35, 24.11.2017
  • c6

V Bieg o Puchar Kruka z rekordową frekwencją

Opublikowano: 28 Sie 2017
5 1 1 1 1 1
W niedzielę 27 sierpnia, w Suchedniowie odbył się V Bieg o Puchar Kruka. W zawodach wzięło udział 201 zawodników z całej Polski, większość jednak była z Suchedniowa i Skarżyska - Kamiennej. Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach  5 i 11 kilometrów, na krótszym zwyciężyli Aleksander Dragan z Kielc i Małgorzata Czarnota z Gąsaw Rządowych. W biegu głównym jako pierwsi metę przekroczyli Michał Bąk (Chełmce) i Olga Pierzak (Drochów Dolny).

Już po raz piąty w Suchedniowie spotkali się miłośnicy biegania, aby wziąć udział w Biegu o Puchar Kruka, którego organizatorem o pomysłodawcą jest Emil Naszydłowski. W tegorocznej edycji wzięła udział rekordowa ilość zawodników 201.

Impreza ma na celu popularyzację i upowszechnianie biegania (i chodu) jako najprostszej formy aktywności ruchowej, promocja miasta Suchedniów jako bazy rekreacji ruchowej dla całej rodziny, upowszechnianie aktywnego wypoczynku oraz integracja środowiska sportowego z całej Polski.

Uczestnicy Biegu o Puchar Kruka mogli zmierzyć się ze sobą na dwóch trasach: 11 km i 5 km. Zawodnicy startowali na końcu ulicy Zagórskiej w Suchedniowie (obok leśniczówki). Trasa biegu prowadziła drogami pożarowymi przez las.

Do biegu na 5 kilometrów zgłosiło się 104 zawodników, 11 kilometrową trasę wybrało 97 zawodników.

Punktualnie o godzinie jedenastej zawodnicy ruszyli na trasę, a po niespełna 16 minutach biegu na mecie pojawili się pierwsi zawodnicy z 5 kilometrowej trasy, jako pierwszy linie mety przekroczył  Aleksander Drga z Kielc, który ustanowił rekord trasy 15, 50. Drugie miejsce zajął  Bartłomiej Tworek (Opatów) - 16,29, trzecie miejsce zajął Damian Kutera (Dąbrowa) - 16,44.

W kategorii kobiet  zwyciężyła Małgorzata Czarnota z Gąsaw Rządowych, drugie miejsce zajęła Klaudia Kotańska ze Skarżyska-Kamiennej, trzecie Ewa Woś z miejscowości Rytwiany.

Na dystansie 11 kilometrów zwyciężył Michał Bąk , na drugim miejscu uplasował się skarżyszczanin Zbigniew Dulemba, trzeci był Piotr Chmiel z Suchedniowa. Wśród pań najlepsza okazała się Olga Pierzak z Drochowa Dolnego, druga była Katarzyna Domańska z Majkowa, trzecie miejsce zajęła Anna Ordyńska ze Skarżyska-Kamiennej.

Organizatorzy nagrodzili również najlepszych zawodników z Suchedniowa, na 5 kilometrów najlepsi byli:Kamil Jasiński i Ewelina Magdziarz , na 11 kilometrów Piotr Chmiel i Luzia Bolechowska-Paszkiel

Najlepsza skarżyszczanka: Klaudia Kotańska - 19,44

Najstarszy uczestnik biegów: Jan Groński (ur. 1946)
Najmłodszy uczestnik biegów: Michał Plewa (ur. 2001)

Uczestnicy wszystkich pięciu edycji biegów o "Puchar Kruka": Jakub Durlej, Kamil Jasiński, Grzegorz "Blady" Misztal, Tomasz Pietrzyk, Adam Podeszwiak.

Zwycięzców dekorował burmistrz Suchedniowa Cezary Błach.