23.10.2017 Ostatnia aktualizacja 07:56, 23.10.2017

Siódme zwycięstwo Granatu

Z.B
Opublikowano: 24 Wrz 2017
5 1 1 1 1 1
W niedzielę, 24 września, piłkarze Granatu Skarżysko zmierzyli się w meczu wyjazdowym z drużyną GKS Rudki, spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem trójkolorowych 0:4, bramki dla Granatu strzelali Mariusz Grzejszczyk, Bartosz Styczyński, Kamil Uciński i Artur Kuliński.

Siódmą kolejkę spotkań rozegrali piłkarze Granatu Skarżysko, trener Dominik Rokita w meczu z Rudkami nie mógł skorzystać z bramkarza Przemysława Michalskiego, któremu problemy zdrowotnie nie pozwoliły wystąpić w dzisiejszym spotkaniu, jego miejsce między słupkami zajął Tomasz Borgensztajn.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla trójkolorowych, już w 2. minucie meczu Mariusz Grzejszczyk strzelił bramkę dla Granatu, później podopieczni trenera Dominika Rokity mieli jeszcze świetne okazje do strzelenia bramki, jednak ich nie wykorzystali. Gospodarze w pierwszej połowie raz zagrozili bramce Borgensztajna, nawet strzelili bramkę, ale strzelec bramki był na pozycji spalonej.  W drugiej połowie Granat nadal był stroną przeważającą. W 55. minucie Bartosz Styczyński podwyższył stan spotkania na 2:0. Chwilę później gospodarze byli blisko strzelenia bramki kontaktowej, strzał jednego z zawodników Rudek trafił w poprzeczkę. W 64. minucie Damian Szyszka nie wykorzystał rzutu karnego.  Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się dwubramkowym zwycięstwem Granatu, w końcówce meczu padły jeszcze dwie bramki. W 90. minucie Artur Kuliński zagrał do Kamil Ucińskiego, a ten bez problemu wpakował piłkę do bramki. W doliczonym już czasie gry Krzysztof Rzeszowski podał do Artura Kulińskiego, który ustalił wynik spotkania.

- W pierwszej połowie mieliśmy koncert nie wykorzystanych szans z naszej strony, powinniśmy prowadzić przynajmniej trzema, czterema bramki. Zrobiliśmy bohatera w przeciwnej drużynie bramkarza, który kilkakrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, przez cały czas prowadziliśmy grę. Gospodarze nastawili się na kontry, dwukrotnie mogli nas skarać. W końcówce meczu "dobiliśmy" rywala strzelając dwie bramki. Cieszy wyjazdowe zwycięstwo, szkoda,że nie wyżej. Z powodów zdrowotnych w dzisiejszym spotkaniu nie mógł wystąpić Przemysław Michalski, godnie zastąpił go Tomek Borgensztajn, który fajnie się zaprezentował - powiedział Dominik Rokita, trener Granatu Skarżysko.