23.10.2017 Ostatnia aktualizacja 07:56, 23.10.2017

Granat za burtą Pucharu Polski

Z.B, Foto :Ł.G
Opublikowano: 27 Wrz 2017
5 1 1 1 1 1
W środę, 27 września, piłkarze Granatu Skarżysko zmierzyli się na wyjeździe z drużyną Astra Piekoszów,mecz odbył się w ramach  w 3. rundy Okręgowego Pucharu Polski spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1.

Podopieczni trenera Dominika Rokity przystąpili do rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgu od trzeciej rundy i niestety na trzeciej rundzie zakończyli swoją przygodę z pucharem. Skarżyszczanie niespodziewanie ulegli Astrze Piekoszów 3:1, drużynie, która występuje w A klasie.

Meczu pucharowy był okazją do sprawdzenia zawodników, którzy nie grają zbyt często w lidze. Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy strzelili bramkę już w 2. minucie meczu, pod błędzie bramkarza Tomasza Borgensztajna. W 19. minucie piłkarze Granatu znowu popełnili błąd w defensywie, który kosztował ich stratę drugiej bramki. W przerwie meczu trener Dominik Rokita zdecydował się na zmianę czterech zawodników, mimo to nie udało się odrobić strat. W 57. minucie Artur Kuliński strzelił bramkę kontaktową, po podaniu Damiana Szyszki.  Wynik spotkania został ustalony w 71. minucie.

- Zagraliśmy jak do tej pory najsłabszy mecz, w pierwszej połowie straciliśmy dwie bramki po błędach indywidualnych. Po przerwie wpuściłem czterech zawodników i coś zaczęło się dziać na boisku, ale nie udało nam się wygrać. Czasami lepiej dostać zimny prysznic, dobrze że stało się to w pucharze a nie w lidze - powiedział Dominik Rokita.

Astra Piekoszów - Granat Skarżysko 3:1 (2:0)

1:0 Jakub Bodzioch '2
2:0 Jakub Bodzioch  '19
2:1 Artur Kuliński '57
3:1 Sebastian Blicharski '71

Granat: Borgensztajn - Strzelec (46. Suwara), Styczyński, Kosela, Rogoziński - Głowaczewski (46. Mariusz Grzejszczyk), Dulęba, Winter (46. Wojna), Uciński (46. Szyszka)-  Kuliński, Piotr Grzejszczyk

żółte kartki : Styczyński, Kosela, Szyszka

Sędziował: Maciej Mądzik