23.10.2017 Ostatnia aktualizacja 07:56, 23.10.2017
  • c6

Porażka Orlicza ze Spartą Dwikozy

Opublikowano: 01 Paź 2017
5 1 1 1 1 1
W niedzielę, 1 października, piłkarze Orlicza Suchedniów w ramach ósmej kolejki ligi okręgowej podejmowali na własnym boisku Spartę Dwikozy, spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 1:3, jedyną bramkę dla suchedniowian zdobył Hubert Janyst.

Spotkanie ze Spartą Dwikozy idealnie rozpoczęło się dla  gospodarzy, już w 13. minucie Orlicz objął prowadzenie po pięknej bramce Huberta Janysta, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i mocnym strzałem pokonał bramkarza gości. Chwilę później mogło być 2:0, ale Grzegorz Skarbek będą w doskonałej sytuacji strzelił obok słupka. Gospodarze cieszyli się z prowadzenia tylko sześć minut, w 19. minucie Jerzy Mazur wyrównał stan spotkania z rzutu wolnego.

W 25. minucie z zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Adam Ciak, który pokonał Mateusza Ubysza. Chwilę późnej goście mieli kolejną dobrą okazję,  strzał Marcina Siudaka trafił w poprzeczkę. W 31. minucie Piotr Mądzik miał dobrą okazję, ale jego strzał poszybował nad bramką gości. W 40. minucie powinno być 2:2, Tomasz Staszewski mając przed sobą tylko bramkarza strzelił prosto w niego.

W drugiej połowie gospodarze oddali pale gry gościom, którzy kilkakrotnie zagrozili bramce Ubysza, w 58. minucie Mateusz Majewski skutecznie zakończył kontrę całego zespołu strzelając trzecią bramkę dla Sparty. Później dwóch świetnych okazji nie wykorzystał Tomasz Staszewski. Końcówka meczu nie przyniosła już więcej bramek, goście zasłużenie wygrali 3:0 i wskoczyli na trzecią pozycję w tabeli.

W 9. kolejce spotkań Orlicz Suchedniów zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Kunów.

Orlicz Suchedniów  - Sparta Dwikozy 1:3 (1:2)

1:0 Hubert Janyst '13
1:1 Jerzy Mazur  '19
1:2 Adam Ciak '24
1:3 Mateusz Majewski '57

Orlicz: Mateusz Ubysz - Michał Bator, Marcin Tacij, Kamil Olszewski, Paweł Jarząb (85. Karol Świtowski) - Grzegorz Skarbek, Mateusz Rafalski (80. Mateusz Sikora), Piotr Mądzik, Hubert Janyst (76. Filip Czerwiński) -Tomasz Staszewski, Piotr Solnica.