23.10.2017 Ostatnia aktualizacja 07:56, 23.10.2017
  • c6

Drużynowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym Dziewcząt

Opublikowano: 04 Paź 2017
5 1 1 1 1 1
W środę 4 października, w hali sportowej I LO im.J.Słowackiego w Skarżysku - Kamiennej odbyły się Powiatowe Drużynowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Dziewcząt  w Tenisie Stołowym. Tytuł mistrzowski zdobyła reprezentacja Zespołu Szkół Samochodowo - Usługowych, która w finale pokonała II LO. im.A.Mickiewicza 3:1.

Organizatorem cyklu turniejów Współzawodnictwa Sportowego Szkól Ponadgimnazjalnych jest Starostwo Powiatowe, Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki. Turnieju tenisa stołowego zorganizowało I LO, koordynatorem zawodów był Robert Frączkiewicz, sędzią głównym Wacław Ziomek.

W turnieju wzięło udział sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy, dwie najlepsze drużyny w grupie awansowały do półfinałów.  W grupie A zagrały reprezentacje I LO, II LO i ZSTM, w grupie B: ZSE, ZSSU, ZST.

W półfinałach znalazły się Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych, I LO im.J.Słowackiego, II LO im.A.Mickiewicza oraz Zespół Szkół Transportowo Mechatronicznych. W pierwszym spotkaniu półfinałowym Samochodówka pokonała Erbla 3:1, drugim finalistą została drużyna Mickiewicza, która pokonała drużynę Mechatronika 3:0. Przegrane drużyny zagrały mecz o trzecie miejsce, I LO pokonało ZSTM 3:0.

W meczu o miejsce 5-6 Zespół Szkół Technicznych pokonał Zespół Szkół Ekonomicznych 3:1.

Tytuł mistrzowski zdobyła drużyna Zespołu Szkół Samochodowo - Usługowych, która zagrała w składzie: Dróżdż Klaudia, Brzezińska Kinga, Łapka Karolina,  dziewczęta w finale pokonały II LO 3:1. Opiekunem zwycięskiej drużyny był Wojciech Mańko.