11.12.2017 Ostatnia aktualizacja 14:13, 11.12.2017

Trwa imponująca seria Granatu. Dziewiąte z rzędu wysokie zwycięstwo!

Z.B, Foto: Mariusz Busiek, Zbyszek Biber
Opublikowano: 07 Paź 2017
5 1 1 1 1 1
W sobotę, 7 października, piłkarze Granatu Skarżysko w ramach 9 kolejki spotkań ligi okręgowej podejmowali na własnym boisku beniaminka OKS Opatów. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem podopiecznych trenera Dominika Rokity 6:0. Bramki dla trójkolorowych strzelali: Artur Kuliński -dwie i Krzysztof Rzeszowski - cztery.

Dziewiąte zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Granatu Skarżysko, tak świetnego początku rozgrywek nie pamiętają najstarsi skarżyscy kibice. Podopieczni trenera Dominika Rokity nie zwalniają tempa, walec pod nazwą Granat "rozjechał" kolejnego rywala, tym razem z Opatowa. Świetną skutecznością popisał się Krzysztof Rzeszowski, który strzelił gościom cztery bramki, bardzo dobrze zaprezentował się też Kamil Uciński. Cała drużyna zasłużyła  na słowa uznania.

Spotkanie z Opatowem rozpoczęło się podobnie jak mecz Polski z Armenią, już w 2. minucie Granat objął prowadzenie, Kamil Uciński zagrał na siódmy metr do Krzysztofa Rzeszowskiego, a ten bez problemu pokonał bramkarza gości. Po stracie bramki piłkarze OKS próbowali nawiązać walkę, ale dobrze dysponowani gospodarze nie pozwolili im na zbyt wiele. W 29. minucie Artur Kuliński wykorzystał niezdecydowanie gości w polu karnym i strzelił drugą bramkę dla Granatu. W 40. minucie było już 3:0, na listę strzelców wpisał się Krzysztof Rzeszowski.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, Granat kontrolował sytuację na boisku, stwarzając sobie kolejne sytuacje, czego efektem były trzy bramki. W 54. swoją trzecią bramkę strzelił Krzysztof Rzeszowski, niespełna sześć minut później znowu pokonał bramkarza rywali strzelając swoją czwartą bramkę. Wynik spotkaniu ustalił Artur Kuliński w 65. minucie meczu. Gospodarze mieli jeszcze kilka okazji do strzelenia bramki, ale zabrakło skuteczność, goście ani razu nie zagrozili bramce strzeżonej przez Przemka Michalskiego.

W 10. kolejce spotkań, 15 października o godzinie 14 Granat zagra na wyjeździe ze Spartą Kazimierza Wielka.

Granat Skarżysko:
Michalski - Szyszka (P.Grzejszczyk), Styczyński, Drożdżał, Suwara (Miernik 75'), Kuliński (M.Grzejszczyk), Kosela, Dulęba, Uciński (Ozan), Rzeszowski, Miller (Głowaczewski);
OKS Opatów: Dulny- Karek, Łowicki, Sidor, Bilski, Szewczyk, Kroczek, Banasiewicz, Ożdżyński, Kowalski (Domurat), Szemraj;
Żółte kartki: Miller (Granat), Kowalski (OKS Opatów);
Czerwona kartka: Kowalski, druga żółta (OKS Opatów);
Sędziował: Roman Cena (Sandomierz) na liniach: Jarosław Barański, Patryk Sowiński;
Widzów: 80 osób