11.12.2017 Ostatnia aktualizacja 14:13, 11.12.2017

Dana Gameb z pucharem wójta gminy Zagnańsk

Dana Gameb, Foto: arch.klubu
Opublikowano: 10 Paź 2017
1 1 1 1 1
W ubiegłą sobotę, w Zagnańsku, zespół Dany Gameb Skarżysko Kościelne  rozpoczął nowy sezon halowy 2017/2018 uczestnicząc w II Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Zagnańsk. Podopieczne trenera Jarosława Mosiołka okazały się najlepsze zdobywając pierwsze miejsce w turnieju.

W 7. osobowym składzie postanowiliśmy sprawdzić się przed nowym sezonem 3 ligi , który już 16 października rozpoczynamy meczem z zespołem Sandomierza. Z różnych powodów nie mogliśmy zagrać jeszcze pełnym składem, ale to nie przeszkodziło, żeby wygrać cały turniej i odebrać Puchar Wójta Gminy Zagnańsk - podkreślał trener Jarosław Mosiołek.

W turnieju wystartowało sześć zespołów podzielonych na dwie grupy. Nasze dziewczęta w swoim pierwszym meczu wygrały z LKS SPARTĄ Zagnańsk 2:0 , w drugim spotkaniu zmierzyły się z drużyną SPS Construction Kielce i zremisowały 1:1. Remis ten dał nam pierwsze miejsce w grupie, ponieważ w meczu z Kielcami w setach rozgrywanych do 21 pkt pierwszego przegraliśmy do 15 , a drugiego wygraliśmy do 12, co dało nam przewagę małych punktów w bezpośrednim meczu na naszą korzyść. Mimo początku sezonu już było co oglądać szczególnie w tym meczu.

Po wygraniu grupy i awansie do półfinału zmierzyliśmy się z zespołem o nazwie ZLEPY, w którym występowały zawodniczki Politechniki Kielce. Mecz wygraliśmy 2:1 i czekaliśmy na zwycięzcę meczu UJK KIELCE -SPS Construction Kielce. Zwycięsko z tego pojedynku wyszły zawodniczki UJK, które zwyciężyły 2:0 i zameldowały się w finale turnieju.

Przed finałem rozegrany został mecz o 3 miejsce, który wygrał zespół SPS Construction. Finał, to kolejny dobry mecz naszej drużyny. Mimo przegranego pierwszego seta na przewagi 26:24, dziewczyny bardziej skoncentrowane wyszły na drugiego seta i wygrały 21: 14 .Trzeci set też od początku pod naszą kontrola i wygrana 15:10 i pierwsze miejsce stało się faktem.

Skład w jakim zagraliśmy to:  Weronika Zawadzka ( MVP całego turnieju ) Sylwia Kalwat , Paulina Staniszewska , Milena Parszewska , Dominika Łękawska , Wiktoria Rachtan , Dominika Świercz.  Nie zagrały Lena Nowak , Agnieszka Kamińska , Monika Kozera , Gośka Sławińska z różnych powodów, ale na pierwszy mecz ligowy będziemy już w pełnym składzie.

- Po tym turnieju można powiedzieć, że nasza gra nie wygląda źle, są jeszcze dwa elementy do poprawy i będziemy nad nimi pracować, ale ogólnie nowy sezon ligowy możemy już zaczynać. Co przyniesie nie wiadomo, na pewno będzie sporo grania, mecze ligowe i turnieje. W poniedziałek, 16 października, pierwszy mecz ligowy, a już 21-22 października wyjazd do Krakowa na turniej o Puchar Smoka Wawelskiego.