24.10.2017 Ostatnia aktualizacja 21:38, 23.10.2017
  • c6

Mechatronik mistrzem Skarżyska w tenisie stołowym chłopców

Opublikowano: 11 Paź 2017
5 1 1 1 1 1
W środę, 11 października, w hali sportowej I LO im.J.Słowackiego w Skarżysku - Kamiennej odbyły się Powiatowe Drużynowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Chłopców w Tenisie Stołowym. Tytuł mistrzowski zdobyła reprezentacja Zespołu Szkół Transportowo Mechatronicznych.

Organizatorem cyklu turniejów Współzawodnictwa Sportowego Szkól Ponadgimnazjalnych jest Starostwo Powiatowe, Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki. Turnieju tenisa stołowego zorganizowało I LO, koordynatorem zawodów był Robert Frączkiewicz, sędzią głównym Wacław Ziomek, który w tym roku obchodzi 60-lecie działalności sportowej jako zawodnik, działacz, sędzia, organizator imprez sportowych i wychowawca młodzieży.

W turnieju wzięło udział sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy, dwie najlepsze drużyny w grupie awansowały do półfinałów.  W turnieju  zagrały reprezentacje I LO,ZSSU i ZSTM, ZSE, II LO, ZST.

W wyniku rozegrania spotkań grupowych w półfinałach znalazły się Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Transportowo Mechatronicznych, Zespół Szkół Samochodowo Usługowych oraz II LO im.A.Mickiewicza. W pierwszym spotkaniu półfinałowym Mickiewicz zmierzył się z Samochodówką, do finału awansowali zawodnicy ZSSU, którzy wygrali 3:2, drugim finalistą została drużyna Mechatronika, która pokonała drużynę Ekonomik 3:2.

W meczu o trzecie miejsce zagrały przegrane drużyny, II LO im. A.Mickiewicza zmierzyło się z Zespołem Szkół Ekonomicznych, Ekonomik wygrał 3:1.

Tytuł mistrzowski zdobyła drużyna Zespołu Szkół Transportowo - Mechatronicznych, która zagrała w składzie Patryk Łyża, Damian Strychalski, Hubert Osobiński, chłopcy z Mechatronika w finale pokonali Zespół Szkół Samochodowo - Usługowych 3:0. Opiekunem drużyny ZSTM był Sławomir Jaworski

PÓŁFINAŁY

II LO im.A .Mickiewicza - Zespół Szkół Samochodowo - Usługowych 2:3

Zespół Szkół Transportowo - Mechatronicznych - Zespół Szkół Ekonomicznych 3:2

MECZ O 3 MIEJSCE

II LO im.A .Mickiewicza - Zespół Szkół Ekonomicznych 1:3

Zespół Szkół Transportowo - Mechatronicznych - Zespół Szkół Samochodowo - Usługowych 3:0