12.12.2017 Ostatnia aktualizacja 08:28, 12.12.2017

Zwycięstwo Granatu z Ćmińskiem w ostatniej kolejce rundy jesiennej

Z.B, Foto: M.Busiek, Z.Biber
Opublikowano: 18 Lis 2017
5 1 1 1 1 1
W sobotę, 18 listopada, Granat Skarżysko podejmował na własnym stadionie Gród Ćmińsk. Podopieczni trenera Dominika Rokity pokonali rywali 3:0, po bramkach Bartosza Styczyńskiego i dwóch Kamila Koseli.

Spotkanie z Grodem Ćmińsk było ostatnim meczem w rundzie jesiennej jaki rozegrali piłkarze Granatu przed własną publicznością. Do rozegranie pozostało jeszcze zaległe spotkanie derbowe z Orliczem Suchedniów.

Mecz z Grodem Ćmińsk nie był porywającym widowiskiem, zwłaszcza w pierwszej połowie, gdzie sytuację gospodarzy można policzyć na palcach jednej ręki. Na boisku nie było widać, że lider gra z przedostatnią drużyną w tabeli. Pierwszą groźną akcję Granat miał w 21. minucie, Kamil Uciński znalazł się sam na sam z bramkarzem gości, ale strzelił prosto w niego. Goście dostawali się pod pole karne gospodarze, ale ich strzały były nie groźne. W 43. minucie Granat objął prowadzenie, Krzysztof Rzeszowski dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu rożnego, a tam najprzytomniej zachował się Bartosz Styczyński, które pewnie wpakował piłkę do bramki rywali.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, choć więcej z gry mieli gospodarze. W 62. minucie Damian Szyszka strzałem głową próbował zaskoczyć bramkarza gości, ale po  jego strzale piłka otarła się tylko o poprzeczkę. W 73. minucie Kamil Kosela był bliski zdobycia bramki, strzelił głową tuż obok słupka. Chwilę później strzał Koseli był już skuteczny, po raz kolejny uderzał z głowy, tym razem wpadło i Granat prowadził 2:0.. W 84. minucie goście mogli zdobyć bramkę kontaktową, Tomasz Frączyk uderzył z 4. metrów nad bramką. W 90. minucie spotkania Kamil Kosela ustalił wynik spotkania na 3:0.

W niedzielę, 26 listopada odbędzie się zaległe spotkanie derbowe pomiędzy Orliczem Suchedniów i Granatem Skarżysko. Mecz odbędzie się w Suchedniowie. Początek godzina 12.00.

Granat Skarżysko - Gród Ćmińsk 3:0 (1:0)

1:0 Bartosz Styczyński '43
2:0 Kamil Kosela '77
3:0 Kamil Kosela '90

Granat: Przemysław Michalski - Bartosz Styczyński, Kamil Kosela, Paweł Suwara, Łukasz Wojna - Damian Szyszka (82. Bartosz Ozan), Piotr Grzejszczyk (69.Maciej Głowaczewski), Dawid Dulęba, Krzysztof Rzeszowski - Kamil Uciński (61. Artur Kuliński), Błażej Miller (83.Mariusz Grzejszczyk). Trener Dominik Rokita

Gród: Dariusz Boruń - Michał Koza, Wojciech Węgrzyn, Adrian Niewczas, Dawid Adach - Wojciech Zołowicz, Kamil Frączyk, Cezary Trojan Tomasz Frączyk - Dominik Żak (36. Patryk Pietronik), Mirosław Słoń (43.Bartłomiej Socha).