14.11.2018 Ostatnia aktualizacja 17:20, 13.11.2018

Dana Gameb Skarżysko Kościelne najlepsza w OTPSKiM - Skarżysko 2017

Z.B, J.M, Foto: Zbyszek Biber
Opublikowano: 19 Lis 2017
5 1 1 1 1 1
Za nami kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn - Skarżysko 2017. Od trzech lat amatorski zespół Dana Gameb Skarżysko Kościelne organizuje dla seniorów amatorów turniej siatkarski, którego nie powstydziły by się największe ośrodki siatkarskie w Polsce. W tym roku gospodarze nie byli zbyt gościnni, podopieczne trenera Jarosława Mosiołka zwyciężyły w kategorii kobiet. Wśród mężczyzn wygrała drużyna Volley Masters Czechowice Dziedzice.

W tym roku na 4 boiskach  (na hali MCSiR oraz ZSP nr 1) rywalizowało 20. zespołów reprezentujących różne zakątki Polski. W rozgrywkach kobiet gościliśmy zespoły Polonii Przemyśl , AZS Politechniki Opolskiej , Dream Team Manekin Łódź , Apollo Kraków , Bez Obaw Kraków , AZS UJK Kielce , SPS Construction Kielce. Ogółem z drużyną Dana Gameb Skarżysko Kościelne wystąpiło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy.

Rywalizacja w grupach toczyła się systemem każdy z każdym, a w meczach rozgrywane były 2 sety do 25 . Do dalszych gier awansowały po 3 zespoły z grup, a następnie w parach ćwierćfinałowych rozgrywały mecze o wejście do ścisłego finału i walkę o miejsca 1-3 . Zespoły przegrane toczyły boje o miejsca 4-6

Dana Gameb Skarżysko Kościelne - Dream Team Manekin Łódź 2:0

Awans do finałów, gdzie rozgrywane były mecze każdy z każdym, uzyskały zespoły Bez Obaw Kraków, AZS Politechniki Opolskiej, Dana Gameb Skarżysko Kościelne.

W grach finałowych drużyna Bez Obaw Kraków wygrała z AZS Politechniką Opolską 2:0, Dana Gameb pokonała Bez Obaw Kraków 2:1. Spotkanie Dany Gameb Skarżysko Kościelne z Opolem miało rozstrzygnąć czy gospodynie zwycięża w całym turnieju. Pierwszy set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia Dany Gameb 9:2, wydawało się, że set jest już wygrany, nic bardziej mylnego, zawodniczki Opola odrobiły straty o set rozstrzygnął się w walce na przewagi, górą były skarżyszczanki. W drugim secie zdecydowana przewaga Politechniki Opolskiej i pewna wygrana. W tie - braku górą były zawodniczki Dany Gameb, które ostatecznie wygrały 2:1. Ten wynik dał im zwycięstwo w całym turnieju.

7-8. AZS UJK Kielce , SPS Construction Kielce

W rozgrywkach mężczyzn rywalizowało 12 zespołów podzielonych na 3 grupy po 4 . System gier grupowych taki sam jak w rozgrywkach kobiecych . Wśród zespołów męskich zobaczyliśmy Kar-Lab Gdynia , Karbet Jastrząb , Riki Tiki Dziki Sosnowiec , Muńcuł Ujsoły , Rybnik Team , Team Skarzysko , Absolwenci Starachowice , Volley Masters Czechowice Dziedzice , Zuzanki Warszawa ,Bolec Orkiestra Łódź ,Łycha Kielce , AZS UJK Kielce .

4 . Riki Tiki Dziki Sosnowiec

Na zakończenie turnieju odbyła się uroczystość rozdania pucharów oraz nagród rzeczowych i wyróżnień indywidualnych.  Zawodników nagradzali Monika Mączyńska Sekretarz Gminy Skarżysko Kościelne, Marek Gąska i Adam Ciok Radni Miasta Skarżyska, Jakub Czerwiak, Konrad Wydra, Mariusz Gałka, Katarzyna Borek - Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Dolna Kamienna II, Lena Nowak -  przedstawiciel Dana Gameb.