14.08.2018 Ostatnia aktualizacja 09:51, 14.08.2018

Dziewczęta z I LO mistrzyniami Skarżyska w siatkówce

Opublikowano: 29 Lis 2017
5 1 1 1 1 1
W hali sportowej I LO im.J.Słowackiego odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt, był to  kolejny turniej, którego wyniki liczone są do ogólnej klasyfikacji Współzawodnictwa Sportowego o Puchar Starosty Skarżyskiego. Tytuł mistrzowski zdobyła drużyna  I LO im. J.Słowackiego, która w finale pokonała II LO im.A Mickiewicza 2:0.

W turnieju wzięło udział sześć drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach. W grupie A zagrały I LO, ZST i ZSTM, w grupie B: II LO, ZSE i ZSSU.

Po rozegraniu wszystkim spotkań grupowych wyłonione zostały cztery drużyny (po dwie najlepsze z każdej grupy), które zagrały w półfinałach. W pierwszym spotkaniu półfinałowym zwycięzca grupy A I LO im. J.Słowackiego zmierzył się z drugą drużyną grupy B Zespołem Szkół Samochodowo - Usługowych, do finału awansowały dziewczęta z Erbala, które wygrały 2:0. Drugim finalistą została reprezentacja II LO im.A.Mickiewicza (zwycięzca grupy B), która wygrała z Zespołem Szkół Technicznych 2:0.

Przegrane drużyny zagrały w meczu o 3 miejsce. ZSSU pokonało ZST 2:0. Wcześniej, drużyny której zajęły trzecie miejsca w swoich grupach zagrały mecz o miejsca 5-6. Ekonomik wygrał z Mechatronikiem 2:1.

Mistrzem Skarżyska - Kamiennej w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych została reprezentacja I LO im. J.Słowackiego, która w finale pokonała II LO im. A.Mickiewicza

I LO zagrało w składzie: Monika, Patrycja Osóbka, Natalia Ratajska, Patrycja Sztando, Klaudia Zielińska, Maria Maria, Katarzyna Bogusiewicz, Paulina Ciuk, Karolina Jesionek, Aleksandra Piętak. Opiekun: Renata Łuckiewicz

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Natalia Ratajska z I LO.