Mikołajkowy Turniej Pływacki
W piątek, 8 grudnia, na pływalni Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej odbył się Mikołajkowy Turniej Pływacki, w turnieju wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjalnych, w sumie wystartowało ponad 200. zawodników.
Rywalizowano na kilku dystansach, klasy I -IV pływały 25 metrów stylem dowolnym, pozostałe klasy musiały przepłynąć dystans 50 metrów stylem klasycznym oraz dowolnym, szkoły podstawowe wystawiły również sztafety, które miały do przepłynięcia 8x25 metrów. Gimnazjaliści rywalizowali na dystansach 50 i 100 metrów. Do każdej konkurencji szkoła mogła zgłosić dowolną ilość zawodników, jeden uczeń mógł wystartować w jednej konkurencji oraz w sztafecie.
We wszystkich konkurencjach zawodnicy pływali na czas, o zajęciu poszczególnych miejsc na podium w danej kategorii wiekowej decydowały najlepsze pomiary czasowe.
Organizatorem Mikołajkowego Turnieju Pływackiego było Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku - Kamiennej.
Wyniki Mikołajkowego Turnieju Pływackiego
Szkoły PodstawoweKlasy I - 25 m - styl dowolny – chłopcy
1. Miłosz Samiec - SP 13 (31,44)
2. Antoni Krogulec - SP Szydłowiec (38,74)
3. Danylo Korniichuk - Dwujęzyczna Niepubliczna SP (54,44)
Klasy I -25 m - styl dowolny – dziewczęta
1. Kamila Konkol – SP 13 ( 29,66)
2. Gabriela Krupa – SP 13 (31,26)
3. Zofia Mamla – SP13 (46,89)
Klasy I - 25 m - styl dowolny z deską- chłopcy
1. Kacper Kaczmarczyk – SP 1 (37,10)
2. Piotr Wójcik – SP 1 (41,83)
3. Filip Sucharski – SP 5 (43,89)
Klasy - 25 m - styl dowolny z deską - dziewczęta
1. Maria Kruk – SP 13 (26,34)
2. Aleksandra Wąsik – SP 13 (35,33)
3. Julia Kasperek – SP 13 (41,33)
Klasy II - 25 m - styl dowolny z deską – chłopcy
1. Jakub Jańczyk – SP 5 (32,10)
2. Jakub Zbroja – SP 13 (32,87)
3. Błażej Adamczyk – Dwujęzyczna Niepubliczna SP (33,99)
Klasy II - 25 m - styl dowolny z deską - dziewczyny
1. Zuzanna Tomczyk - SP 13 (35,73)
2. Aleksandra Zajączkowska - SP 13 (39,83)
3. Magdalena Kotwica - SP 1 (54,67)
Klasy II - 25m - styl dowolny - chłopcy
1. Fabian Wentych – SP 1 (26,64))
2. Antoni Magierowski – SP 13 (32,07))
3. Adam Sulima – SP 5 (40,78)
Klasy II 25 m - styl dowolny z deską – dziewczęta
1. Martyna Kowalik - SP 13 (27,71)
2. Izabela Szmidt – SP 13 (29,18)
3. Zofia Lipiec - SP 5 (30,87)
Klasy III - 25 m - styl dowolny - chłopcy
1. Maciej Nalej - SP 1 (19,78)
2. Marcel Bakalarz - SP 5 (20,16)
3. Wiktor Adamczyk - SP 5 (23,42_)
Klasa III - 25 m - styl dowolny - dziewczęta
1. Roksana Górzyńska – SP Szydłowiec (30,12)
2. Marta Dąbrowa – SP Prywatna (30,15)
3. Natalia Strzelec – SP 5 (30,59)
Klasy IV - 25 m - styl dowolny - chłopcy
1.Patryk Kapłański – SP Prywatna (17,89)
2. Maciej Zalewski– SP 8 (20,63)
3. Konrad Krakowiak – SP 1 (20,79)
Klasy IV 25 m - styl dowolny - dziewczęta
1. Maja Gula – SP 1 (20,22)
2. Beata Jasińska – SP 2 (21,53)
3. Adrianna Minda - SP Prywatna (22,23)
Klasy V - 50 m, styl dowolny, chłopcy
1. Adrian Czyż – SP 13 (47,87)
2. Piotr Winiarski – SP 5 (52,09)
3. Mateusz Horbal – SP 13 (52,58)
Klasy V - 50 m, styl dowolny, dziewczęta
1. Julia Kocia – SP 1 (42,50)
2. Zuzanna Magdziarz – SP 5 (43,69)
3. Iga Dobrowolska – SP Prywatna (47,07))
Klasy V- VII 50 m, styl klasyczny, dziewczęta
1. Nikola Dąbrowa– SP 5 (58,43)
2. Luzia Marzec– SP 5 (1,03,22)
3. Oliwa Dudek – SP 5 ( 1,04,63)
Klasy VI - 50 m, styl dowolny, dziewczęta
1. Martyna Ciuk – SP 1 (44,43)
2. Julia Pietrasiewicz – SP 5 (45,29)
3. Kamila Ludew– SP 5 (46,64)
Klasy VI - 50, styl dowolny chłopcy
1. Daniel Adamczyk - SP 5 (41,05)
Klasy VII - 50 m, styl dowolny, chłopcy
1. Szymon Mamla– SP 13 (36,68)
2. Maciej Makaruk SP 8 (37,37))
3. Mateusz Krakowiak – SP 1 (38,74)
Klasy VII - 50 m, styl dowolny, dziewcząta
1.Jagoda Włodarczyk - SP Prywatna (36,82)
2.Oliwia Włodarczyk - SP Prywatna (43,20)
Klasy VII, 50 m, styl klasyczny , dziewczęta
1. Zofia Kubikowska – SP 1 (55,48)
2. Julia Strzelec – SP 5 (1,06,58)
3. Oliwia Gula – SP 1 (1,09,27)
Klasy VII, 50m, styl klasyczny, chłopcy
1. Jakub Krogulec - SP Szydłowiec (47,15)
2. Kamil Wróbel - SP 5 (1,02,13)
3. Maksymilian Dąbrowa - SP 5 (1,13,32)
Sztafety 8x25
1. SP 1 (3.27,29)
2. SP 5 (4.05,09)
3. SP Prywatna (4,23,99)
50x4m, dziewczęta
1. SP 5 I (3,09,19)
2. SP 1 I (3,09,56)
3. SP 5 II (4,03,83)
50x4, chłopcy
1. SP 13 (3,02,54)
2. SP 5 (3,51,22)
3. SP 1 (4,04, 84)
GIMNAZJA
Klasy II - 50 m. ,styl dowolny, chłopcy
1. Hubert Węgierek – Gimnazjum nr 1 (34,81)
2. Jan Krawarski - Gimnazjum nr 1 (38,59)
3. Bartosz Kalbarczyk - Gimnazjum nr 2 (40,75))
50 m.,styl dowolny, dziewczęta
1. Zofia Kamińska – Gimnazjum nr 2 ( 38,81)
2. Małgorzata Herc -Gimnazjum nr 2 (41,38)
3. Alicja Nowak – Gimnazjum nr 2 (46,63)
Klasy II - 50 m, styl klasyczny, dziewczęta
1. Julia Kulińska - Gimnazjum nr 2 (52,20)
2. Anita Skorek - Gimnazjum nr 1 (56,42)
3. Gabriela Wrona - Gimnazjum nr 2 (58,84)
Klasy II - 50m, styl klasyczny, chłopcy
1. Ignacy Fiedorowicz - Gimnazjum nr 2 (45,89)
2. Kornek Banaś - Gimnazjum nr 2 (1,18,13)
Klasy II - 100m, styl dowolny, chłopcy
1. Kacper Majewski - Gimnazjum nr 1 (1,10,73)
2. Kamil Piwko - Gimnazjum nr 2 (1,29,60)
3. Jakub Kowalik - Gimnazjum 2 (1,40,84_
Klasy III - styl dowolny, dziewczyny
1. Izabela Kaleta - Gimnazjum nr 1 (37,08)
2. Emilia Szczygieł (44.54)
Klasy III - 50m, styl grzbietowy, dziewczęta
1. Nadia Tusznio- Gimnazjum nr 2 (50.99)
2. Patrycja Bilska - Gimnazjum nr 2 (53,14)
3. Ada Ruszkowska - Gimnazjum nr 2 (53,51)
Sztafety
Chłopcy 4x50 m, styl dowolny
1. Gimnazjum nr 2 (2,32,08)
2. Gimnazjum nr 1 (2,35,12)
Dziewczęta
1. Gimnazjum nr 2 (2,52,56)
2. Gimnazjum nr 2 II (3,12,26)
3. Gimnazjum 1 (4,16,04)
Klasyfikacja drużynowa
1. Gimnazjum nr 2
2. Gimnazjum nr 1
skomentowany przez: Krzysiu Lipiec
skomentowany przez: Piniondze nie biero siem z nieba
skomentowany przez: gość
skomentowany przez: Jak wam nie wstyd?
skomentowany przez: trew
skomentowany przez: pasy