23.02.2018 Ostatnia aktualizacja 18:32, 23.02.2018
  • c6

Dziewczęta z "Trzynastki" najlepsze w mini koszykówce

Opublikowano: 17 Sty 2018
5 1 1 1 1 1
W środę, 17 stycznia, w Zespole Szkół Publicznych Nr 1 w Skarżysku - Kamiennej odbyły się  Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Mini Koszykówce Dziewcząt. Zwyciężyła  reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 13, która w finale pokonała Szkołę Podstawową 7 18:11.

Sześć drużyn wzięło udział w Mistrzostwach Skarżyska Szkół Podstawowych w Mini Koszykówce Dziewcząt, które zostały rozegrane w Zespole Szkół Publicznych Nr 1.  O tytuł mistrzowski rywalizowały: Szkoła Podstawowa Nr 1, Szkoła Podstawowa Nr 2, Szkoła Podstawowa Nr 5, Szkoła Podstawowa Nr 7, Szkoła Podstawowa nr 8 i Szkoła Podstawowa Nr 13. Organizatorem zawodów  był Urząd Miasta - Referat Edukacji, koordynatorem z ramienia organizatora i jednocześnie sędzią zawodów był Dariusz Frydryk.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowały o miejsca w półfinałach. W grupie A znalazły się SP 13, SP 7, SP 5, w grupie B: SP 1, SP 2, SP 8.  W wyniku spotkań grupowych do półfinałów awansowali: SP 2, SP 1, SP 13 i SP 7. Drużyny z miejsc trzecich zagrały spotkanie o miejsca 5-6. SP 5 wygrała z SP 8 20:14.

W spotkaniach półfinałowych "Trzynastka" (zwycięzca grupy A) pokonała "Jedynkę" (drugie miejsce w grupa B) 30:2, "Siódemka" (drugie miejsce w grupa A) wygrała z "Dwójką"(zwycięzca grupy B) 32:0. Przegrane drużyny zagrały w "małym finale", SP 2 wygrała z SP 1 6:5 i zajęła trzecie miejsce w zawodach.

Mistrzem Skarżyska Szkół Podstawowych w Mini Koszykówce Dziewcząt została Szkoła Podstawowa Nr 13, która pokonała w finale Szkołę Podstawową nr 7 18:11.

SP 13  wystąpiła w składzie: Katarzyna Brzózka, Zuzanna Ziomek, Anna Aftyka, Zuzanna Dziewięcka, Aleksandra Madej, Aleksandra Goździk, Gabriela Wawrylak, Oliwia Więcek, Gabriela Spadło, Klaudia Linowska, Zuzanna Kasprzyk, Gabriela Mielicka. Opiekun: Ewa Błaszczyk.