18.10.2018 Ostatnia aktualizacja 10:21, 18.10.2018

Wygrana STS-u z Fodderem Kielce

Z.B
Opublikowano: 24 Sty 2018
5 1 1 1 1 1
We wtorek, 23 stycznia, STS Skarżysko - Kamienna zagrał w wyjeździe z Fodderem Kielce w ramach 11 kolejki spotkań Świętokrzyskiej III Ligi Siatkówki Mężczyzn. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem STS-u 1:3 (19:25, 29:27, 14:25, 30:32).

Po piątkowej porażce z Hetmanem Włoszczowa siatkarze STS Skarżysko w pełni się zrehabilitowali odnosząc zwycięstwo w Kielcach z tamtejszym Fodderem.  Spotkanie było wyrównane, dwa sety kończyły się dopiero po walkach na przewagi, w trzecim secie STS odniósł zdecydowane zwycięstwo.

W pierwszym secie lepsi okazali się skarżyszczanie, którzy wygrali do 19. Po drugim secie gospodarze doprowadzili do remisu wygrywając 29:27.W trzecim secie STS od początku dobrze atakował i bronił czego efektem była pewna wygrana do 14. Na wyróżnienie zasługują tu Adrian Kopycki i Piotr Brojek, którzy rządzili pod siatką, akcje całego zespołu skutecznie kończył kapitan skarżyskiej drużyny Grzegorz Wojcieszek.

W czwartym secie trwała zacięta walka o wygraną, Fooder Kielce, aby doprowadzić do tie-breaka musiał wygrać czwartą partię, tak się jednak nie stało, mimo walki na przewagi przegrał 30:32 i całe spotkanie 1:3.

W piątek, 26 stycznia STS zagra zaległe spotkanie z liderem Siatkarzem Staszów. Kolejne spotkanie na własnym parkiecie zagrają 2 lutego, o godzinie 19.00, rywalem skarżyskiej drużyny będzie suchedniowski Orlicz.

Fodder Kielce - STS Skarżysko Kamienna  1:3 (19:25, 29:27, 14:25, 30:32)

STS Skarżysko: Kocia, Nasiadek, Gos (libero), Wojcieszek, Brojek, Michalczak, Kopycki, Waligóra.

MVP: Piotr Brojek