18.10.2018 Ostatnia aktualizacja 10:21, 18.10.2018

Gimnazjum nr 2 mistrzem Skarżyska w koszykówce chłopców

Opublikowano: 25 Sty 2018
5 1 1 1 1 1
W czwartek, 25 stycznia, w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku - Kamiennej odbył się Mistrzostwa Skarżyska w Koszykówce Szkół Gimnazjalnych i klas VII Szkół Podstawowych Chłopców. Zwyciężyła reprezentacja Gimnazjum nr 2, która w finale pokonała Gimnazjum nr 1 26:7.

Organizatorem mistrzostw był Urząd Miasta Skarżyska - Kamiennej - Referat Edukacji, turniej koordynował i sędziował Dariusz Frydryk. O tytuł mistrzowski rywalizowało sześć drużyn: Gimnazjum nr 1 (klasa II), Gimnazjum nr 1 (klasa III), Gimnazjum nr 2, Szkoła Podstawowa nr 5 (klasa VII), Szkoła Podstawowa nr 7 (klasa VII) i Szkoła Podstawowa nr 13 (klasa VII).

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowały systemem "każdy z każdym". Drużyny z miejsc trzecich zagrały w meczu o miejsce piątek, zespoły, które zajęły miejsca drugie rywalizowały o miejsce trzecie, zwycięzcy grup zagrali w finale mistrzostw.

W grupie A zagrały drużyny: Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 1 (klasa III), Szkoła Podstawowa nr 13 (klasa VII). Zwycięzcą grupy została reprezentacja Gimnazjum nr 2, drugie miejsce w grupie zajęła Szkoła Podstawowa nr 13, trzecie Gimnazjum nr 1 (III).

Wyniki Grupy A:

Gimnazjum nr 2 - Gimnazjum nr 1 (III) 31:3
Szkoła Podstawowa nr 13 - Gimnazjum nr 1 (III) 9:0
Gimnazjum nr 2 - Szkoła Podstawowa nr 13 28:12

W grupie B najlepsza okazała się drużyna Gimnazjum nr 1 (II), drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5, trzecie Szkoła Podstawowa nr 5.

Wyniki Grupy B:

Gimnazjum nr 1 (II) - Szkoła Podstawowa nr 7 19:0
Szkoła Podstawowa nr 5 - Szkoła Podstawowa nr 7 12:6
Gimnazjum nr 1 (II) - Szkoła Podstawowa nr 5 35:9.

W meczu o 5. miejsce Szkoła Podstawowa nr 7 przegrała z Gimnazjum nr 1 (III) 7:10.

W spotkaniu i miejsce trzecie Szkoła Podstawowa nr 13 pokonała Szkołę Podstawową nr 5 21:6.

Mistrzem Skarżyska - Kamiennej w koszykówce szkół gimnazjalnych i klas VII szkół podstawowych chłopców została reprezentacja Gimnazjum nr 2, która w finale pokonała Gimnazjum nr 1 (II) 26:7.

Najskuteczniejszym zawodnikiem został Mateusz Grzmil z Gimnazjum nr 2 (37 punktów).