20.01.2019 Ostatnia aktualizacja 13:23, 19.01.2019

Udany początek roku skarżyskich karateków

Autor:
SKSW Skarżysko, Foto: SKSW
Opublikowano: 31 Sty 2018
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
W sobotę, 27 stycznia 2018r. odbywały się dwa równoległe turnieje. Jeden Ogólnopolski Turniej Karate w Samoborcu koło Sandomierza, a drugi to prestiżowy Międzynarodowy Turniej Karate Polish Open al. Karate organization Carpatia Cup 2018 Rzeszów. W obu turniejach wzięli udział zawodnicy SKSW „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team” . W turnieju w Samborcu wzięło udział około 200 zawodników z klubów z całej Polski w tym 24 zawodników ze Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate”.

W mocno obstawionym międzynarodowym turnieju karate Carpatia Cup wzięło udział ponad 600 zawodników z całej Polski oraz z 12 krajów z Europy w tym z Niemiec, Austrii, Hiszpanii, Rosji, Białorusi, Litwy, Ukrainy, Węgier. Z naszego Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” wzięło udział 7 zawodników.

Carpatia Cup to jeden z najmocniejszych turniejów w Europie pojechaliśmy tam z pierwszym składem naszego klubu tj. z medalistką mistrzostw Europy Oliwią Fornal, z multimedalistą Albertem Malikiem, z Aleksandrą i Julią Domagała, Bartkiem Jachem, Wiktorią Aleksandrowicz, Wiktorią Sokół. Z powodu choroby nie wziął udziału nasz mocny punkt Alan Sulima i senior Bartek Ślusarski.

Niestety udało nam się zdobyć jedynie dwa medale złoty Alberta Malika, który stoczył 6 walk, w tym dwie udało mu się zakończyć przed czasem, natomiast pozostałe cztery były bardzo ciężkimi walkami. Zawodnicy byli bardzo mocno przygotowani szczególnie zawodnicy z Litwy i Ukrainy, a z takimi musiał się zmagać Albert. Nasz multimedalista pokazał, że także jest bardzo dobrze przygotowany i zakończył swoje zmagania na pierwszym miejscu podium.

Drugi medal, jaki udało nam się zdobyć na tym turnieju, to medal Julii Domagały, która pokazała się już z dobrej strony na wcześniejszych zawodach i udowodniła, że darmo skóry nie oddaje. W tym przypadku po ciężkich 7 walkach uległa Litwince w finale zajmując ostatecznie drugie miejsce zdobywając srebrny medal.

Pozostali nasi zawodnicy dotarli do ćwierćfinału, kończąc swoje walki w ósemce. Także nasza medalistka mistrzostw Europy nie dała sobie rady mimo  ciężkich zwycięskich czterech walk, aby dojść do ćwierćfinału nie przedarła się do strefy medalowej ulegając węgierce (Mistrzyni Europy z Kielc). Zmagała się także z chorobą, ale jesteśmy i tak bardzo zadowoleni z tego małego sukcesu. To pierwszy nasz turniej w tym roku, który pokazał nam jakie mamy braki co musimy nadrobić by zdobywać turnieje i być niepokonanymi.

Medale z Carpatii Cup:

Złoto:
1. Albert Malik

Srebro:
1. Julia Domagała

W drugim turnieju w Samborcu, wziął udział nasz drugi skład i ten skład okazał się rewelacją na Samborskim turnieju, zdobywając 20 medali w tym 8 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych medali:

Złote medale zdobyli:

1. Nadia Pieniążek
2. Jowita Mazurek
3. Zofia Wawrzonek
4. Lisowski Piotr
5. Wiktoria Kaśniewska
6. Dominika Garbacz
7. Mikołaj Garbacz
8. Bartosz Bartosik

Srebrne medale zdobyli

1. Jakub Wawrzonek
2. Julia Aleksandrowicz
3. Maja Oleksiak
4. Borys Leśniewski
5. Dominika Lisowska
6. Mateusz Fornal
7. Świerczyńska Maja

Brązowe medale zdobyli

1. Nikola Pieniążek
2. Bartosz Jach
3. Zuzanna Białek
4. Maciej Garbacz
5. Klaudia Wilczyńska

To duma mieć taką wspaniałą ekipę, która nigdy nie przyjeżdża z zawodów bez medalu. Jestem bardzo szczęśliwy mając tak cudowne dzieciaki w swoim teamie. Miasto powinno być dumne z takiej ekipy, która od wielu lat boryka się z problemami lokalowymi. Może ktoś w końcu dojrzy ten problem i go rozwiąże, ale czy tak będzie poczekamy zobaczymy. My robimy swoje dla dobra miasta i społeczeństwa. Rozsławiamy miasto na całą Europę.

Gratuluję wszystkim swoim zawodnikom, pragnę także podziękować rodzicom za to, że opiekowali się dziećmi podczas zawodów.

To był nasz pierwszy udany start w 2018 roku. Teraz zajmiemy się przygotowaniem kolejnej Zimowej Akademii Karate, a potem przygotowaniem do kolejnego turnieju, a przed nami mnóstwo startów.


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Obchody 156. rocznicy wybuchu Powstania Stycz…

Opublikowano: 19.01.2019 13:47

Komentarzy: 0

XXVI Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych S…

Opublikowano: 19.01.2019 10:46

Komentarzy: 1

Promocja książki Sebastiana Piątkowskiego „Sk…

Opublikowano: 18.01.2019 22:16

Komentarzy: 0

Wernisaż wystawy poplenerowej "Ameliówka…

Opublikowano: 18.01.2019 19:44

Komentarzy: 4

Ustalają, kto potrącił pieszego na pasach i u…

Opublikowano: 18.01.2019 10:08

Komentarzy: 0

Nagrodzeni za wzorową służbę

Opublikowano: 17.01.2019 12:29

Komentarzy: 2

Kłopot z kolejnym kolejowym przetargiem? Tym …

Opublikowano: 17.01.2019 10:03

Komentarzy: 8

Wyślą Światełko do Nieba

Opublikowano: 17.01.2019 09:23

Komentarzy: 0

„Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj”

Opublikowano: 16.01.2019 18:58

Komentarzy: 1

Miasto zmodernizuje oświetlenie uliczne dzięk…

Opublikowano: 16.01.2019 14:13

Komentarzy: 7

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum