17.07.2018 Ostatnia aktualizacja 15:37, 17.07.2018

Gimnazjum nr 1 mistrzem Skarżyska w piłce ręcznej chłopców

Opublikowano: 13 Mar 2018
5 1 1 1 1 1
We wtorek, 13 marca w Hali Sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej odbyły się Mistrzostwa Skarżyska w Piłce Ręcznej Chłopców Gimnazjów i Klas VII Szkół Podstawowych. Najlepszą drużyną została  reprezentacja Gimnazjum nr 1, która w finale pokonała Gimnazjum nr 2 6:2. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 13.

Organizatorem mistrzostw był Urząd Miasta - Referat Edukacji, turniej koordynował Dariusz Frydryk. Mecze grupowe i finałowe trwały 2x6 minut. Mecze sędziowali Dariusz Frydryk i Mirosław Taras.

W Mistrzostwach wzięło udział siedem drużyn, które zostały podzielone  na dwie grupy, w grupie pierwszej zagrały Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Gimnazjum Prywatne i Gimnazjum nr 2  W grupie drugiej znalazły się: Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 13 i Gimnazjum nr 1. Zwycięzcy grup zagrali w finale o pierwsze miejsce, drużyny z drugich miejsc zmierzyły się w meczu o trzecie miejsce.

Trzecie miejsce w mistrzostwach Skarżyska w piłki ręcznej chłopców zajęła Szkoła Podstawowa nr 13, która w "małym finale" pokonała Gimnazjum Prywatne 4:2. Mistrzem Skarżyska została reprezentacja Gimnazjum nr 1, która w finale pokonała Gimnazjum nr 2 6:2.

Gimnazjum nr 1 zagrało w składzie: Kacper Adamczyk, Patryk Derlatka, Grzegorz Łękawski, Emil Hanc, Damian Kowalski, Oskar Rędzia, Piotr Skowron, Igor Hernik, Jan Krawarski, Kacper Majewski, Kacper Mastalerz, Kacper Noworycki, Hubert Węgierek.  Opiekun: Cezary Lisowski.