25.04.2018 Ostatnia aktualizacja 14:10, 25.04.2018

Zwycięstwo Granatu ze Stalą Kunów

Opublikowano: 14 Kwi 2018
5 1 1 1 1 1
W sobotę, 14 kwietnia, Granat Skarżysko podejmował na własnym stadionie drużynę Stal Kunów, podopieczni trenera Dominika Rokity pokonali rywali 2:0 po bramkach Kamila Koseli i Krzysztofa Rzeszowskiego.

Początek spotkania ze Stalą Kunów to trzy groźne sytuacje gospodarzy, już w 3. minucie meczu Dawid Dulęba groźnie uderzył na bramkę rywali, jednak bramkarz gość obronił ten strzał. W 12. minucie Marcin Kołodziejczyk dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, tam piłka do Bartosza Styczyńskiego, który uderzył głową tuż obok słupka. Trzy minuty później Kołodziejczyk wykonywał rzut wolny, uderzył w swoim stylu, Damian Pietrasik, bramkarz Stali z trudem obronił ten strzał. Chwilę później kolejna okazja gospodarzy po rzucie rożnym, Styczyński strzelił tuż obok słupka. Później Granat kontrolował sytuację na boisku, atakował, jednak nie znalazł drogi do bramki w pierwszej połowie meczu.

W drugiej połowie gra się zaostrzyła, głównie za sprawą gości, którzy raz po raz faulowali piłkarzy Granatu, efektem tego było pięć żółtych kartek dla gości. W 60. minucie meczu Kamil Uciński był bliski zdobycia pierwszej bramki, ale na drodze stanął golkiper gości. Chwilę później gospodarze objęli prowadzenie, Kołodziejczyk dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, piłka trafiła do Kamili Koseli, który strzałem głową kieruje piłkę do siatki rywali. W 75. minucie Marcin Kołodziejczyk przymierzył idealnie przy słupku z rzutu wolnego, jego intencję wyczuł bramkarz gości. Minutę później Krzysztof Rzeszowski zachował się najprzytomniej w polu karnym i pewnym strzałem podwyższył stan spotkania na 2:0.

Dziesięć minut przed końcem spotkani Błażej Miller był bliski zdobycia trzeciej bramki, ale będąc na jedenastym metrze posłał piłkę wysoko nad bramką rywali. W 88. minucie goście stanęli przed szansą zdobycia bramki kontaktowej, arbiter Marcin Zygadło dopatrzył się przewinienia Przemysława Michalskiego w polu karnym i ku zdziwieniu wszystkich kibiców podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Bartosz Sęga, jednak jego strzał obronił Przemysław Michalski, bramkarz Granatu popisał się również skuteczną interwencją przy dobitce. W 90. minucie kolejna okazja gości,  Adam Witek znalazł się oko w oko z Michalskim, ale fatalnie przestrzelił.

Granat Skarżysko zasłużenie pokonał Stal Kunów i umocnił się na pozycji lidera.

W 21. kolejce spotkań Granat Skarżysko zagra na wyjeździe z drużyną Polanie Pierzchnica.

Granat Skarżysko - Stal Kunów 2:0 (0:0)

1:0 Kamil Kosela '61
2:0 Krzysztof Rzeszowski '76

Granat: Przemysław Michalski - Bartosz Styczyński (30. Kamil Kosela), Łukasz Wojna, Norbert Drożdżał, Paweł Suwara - Karol Rogoziński (56. Kamil Uciński), Damian Szyszka (80. Maciej Głowaczewski), Marcin Kołodziejczyk (76. Mariusz Grzejszczyk), Dawid Dulęba - Krzysztof Rzeszowski, Błażej Miller (85. Mateusz Winter)

żk - Mariusz Grzejszczyk, Przemysław Michalski (Granat) - Sebastian Dębniak, Konrad Ronduda, Kamil Kowalski, Mateusz Burakowski Damian Cholewiński (Stal)

Sędziował: Marcin Zygadło (Ostrowiec Świętokrzyski)