19.09.2019 Ostatnia aktualizacja 13:14, 19.09.2019

Porażka Orlicza w strugach deszczu

Opublikowano: 29 Kwi 2018
5 1 1 1 1 1
W niedzielę, 29 kwietnia, Orlicz Suchedniów podejmował na własnym stadionie wicelidera Klimontowiankę Klimontów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 0:2.

Spotkanie Orlicza z Klimontowianką odbyło się w strugach deszczu i przy grzmotach przechodzącej nad Suchedniowem burzy. Obfite opady deszczu na pewno wpłynęły na widowisko, lepiej do panujących warunków dostosowali się gości, którzy już w 18. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Łukasza Chwały. Gospodarze jeszcze w pierwszej połowie mogli doprowadzić do wyrównania, doskonałych okazji nie wykorzystali Świtkowski i Rafalski oraz Stawiak.

W drugiej połowie deszcz nieco zelżył, nadal stroną przeważającą byli goście. Kwadrans po wznowieniu gry Jacek Rożek strzałem do pustej bramki podwyższył stan spotkania na 0:2. Później Orlicz miał dwie świetne okazje do strzelenia bramki, pierwszą zmarnował Tomasz Staszewski, który mąjąc przed sobą tylko bramkarza trafił prosto w niego, w drugiej sytuacji Michał Stawiak próbował strzałem głową pokonać bramkarza gości Patryka Majchrowskiego, ale ten pewnie obronił strzał przy słupku. Klimontowianka w końcówce mecze miała jeszcze dwie okazję do strzelenia bramki jednak ich nie wykorzystała. Mecz zakończył się wynikiem 0:2.

W 23. kolejce spotkań Orlicza Suchedniów zagra na wyjeździe ze Spartą Dwikozy.

Orlicz Suchedniów - Klimontowianka Klimontów 0:2 (0:1)

0:1 Łukasz Chwała '18
0:2 Jacek Rożek '60

Orlicz: Mateusz Ubysz (75. Przemysław Boszczyk) - Paweł Jarząb, Marcin Tacij, Michał Stawiak, Michał Bator - Hubert Janyst (75. Norbert Grudzień), Karol Świtowski, Mateusz Rafalski (80' Kamil Olszewski), Damian Kita  - Tomasz Staszewski, Piotr Solnica.