18.06.2018 Ostatnia aktualizacja 15:47, 18.06.2018

Zwycięstwo Orlicza Suchedniów z Rudkami

Opublikowano: 27 Maj 2018
1 1 1 1 1
W 26. kolejce ligi okręgowej piłkarze Orlicza Suchedniów podejmowali na własnym boisku drużynę GKS Rudki. Podopieczni trenera Bogusława Dąbrowskiego pokonali rywali 3:2, bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Paweł Jarząb w 90 minucie spotkania.

Mecz nie był porywającym widowiskiem, jednak emocji nie brakowało, zwłaszcza w drugiej połowie. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy, już w 12. minucie Orlicz objął prowadzenie, Karol Świtowski dograł w pole karne do Grzegorza Skarbka, a ten mocnym strzałem wpakował piłkę do siatki. Później z boiska wiało nudą, dużo strat piłki z obu stron, gra toczyła się głównie w środku pola. Gospodarze mieli jeszcze dwie okazje do zdobycia bramki, ale strzały Staszewskiego i Świtowskiego okazały się niecelne.

W drugiej połowie goście szybko odrobili straty, w 54. minucie po błędzie Ubysza bramkę strzelił Tomasz Lipski. Po niespełna dziesięciu minutach Orlicz ponownie objął prowadzenie, Karol Świtowski zdecydował się na indywidualną akcję, którą zakończył celnym strzałem z około 30 metrów. Siedem minut przed końcem meczu goście strzelili drugą bramkę po rzucie rożnym.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów Grzegorz Skarbem idealnie dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a tam Paweł Jarząb głową skierował piłkę do siatki rywali. Gościom zabrakło już czasu na odpowiedź. Orlicz wygrał rzutem na taśmę 3:2.

Orlicz Suchedniów - GKS Rudki 3:2 (1:0)

1:0 Grzegorz Skarbek 12'
1:1 Tomasz Lipski 54'
2:1 Karol Świtowski 65'
2:2 Arkadiusz Kraska 83
3:2 Paweł Jarząb 90'

Orlicz: Mateusz Ubysz - Hubert Janyst, Marcin Tacij, Michał Stawiak, Michał Bator - Paweł Jarząb, Mateusz Rafalski (62. Damian Kita), Karol Świtowski, Grzegorz Skarbek - Tomasz Staszewski (85. Filip Czerwiński), Piotr Solnica (65. Kamil Olszewski).

żk: - Jarząb, Skarbek

W czwartek, 31 maja, odbędą się 42. derby powiatu skarżyskiego, Granat Skarżysko podejmował będzie u siebie Orlicz Suchedniów. Mecz rozpocznie się o godz. 17.00