15.08.2018 Ostatnia aktualizacja 09:51, 14.08.2018

Gimnazjum nr 1 mistrzem województwa w siatkówce chłopców

Opublikowano: 28 Maj 2018
5 1 1 1 1 1
W poniedziałek, 28 maja, w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku - Kamiennej odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce chłopców szkół gimnazjalnych. Mistrzem województwa została drużyna Gimnazjum nr 1 ze Skarżyska - Kamiennej, która w finale pokonała Gimnazjum nr 2 Busko -  Zdrój 2:0.

W turnieju finałowym wzięło udział 8 drużyn: Gimnazjum nr 1 Skarżysko, Gimnazjum nr 2 Busko - Zdrój, Gimnazjum nr 12 Kielce, ZS Rudki, PSP Niekłań Wielki, Gimnazjum Chybice, SP Chęciny i LUKS "Start" Dobromierz.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których walczyły o awans do półfinałów. W grupie A znalazły się drużyny ze Skarżyska, Buska, Kielc i Rudek. w grupie B zagrały: Niekłań Wielki, Chybice, Chęciny i Dobromierz.

Drużyna ze Skarżyska w spotkaniach grupowych pokonała Busko Zdrój 2:1, Kielce 2:0 i Rudki 2:0. Te wyniki dały im pierwsze miejsce w grupie i awans do półfinałów. Drugie miejsce premiowane awansem zajęło Gimnazjum nr 2 z Buska - Zdroju.

W grupie B zwyciężyła drużyna Gimnazjum z Chybic, która pokonała Niekłań Wielki 2:1, Chęciny 2:0 i Dobromierz 2:0. Drugą drużyną, która awansowała była ekipa Niekłania Wielkiego.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Gimnazjum nr 1 zmierzyło się z Niekłaniem Wielkim, podopieczni trenera Andrzeja Warwasa wygrali 2:0 i awansowali do finału. Drugim finalistą została drużyna z Buska - Zdroju, która wygrała w drugim meczu półfinałowym z Gimnazjum Chybice 2:1.

Przegrane drużyny zmierzył się w "małym finale", gdzie stawką było trzecie miejsce w województwie,  Niekłań Wielki pokonał Chybice 2:1.

Zwycięzcą Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce chłopców szkół gimnazjalnych  została drużyna Gimnazjum nr 1 ze Skarżyska - Kamiennej, która w finale pokonała Gimnazjum nr 2 Busko - Zdrój 2:0.