15.08.2018 Ostatnia aktualizacja 09:51, 14.08.2018

Hat-trick Millera, kolejna wysoka wygrana Granatu

Z.B
Opublikowano: 03 Cze 2018
5 1 1 1 1 1
Kolejne wysokie zwycięstwo odnieśli piłkarze Granatu Skarżysko. W 28. kolejce spotkań ligi okręgowej podopieczni trenera Dominika Rokity pokonali na wyjeździe Lechię Strawczyn 5:1.

Po czwartkowym wysokim zwycięstwie derbowym z Orliczem Suchedniów piłkarze Granatu odnieśli kolejne wysokie zwycięstwo, tym razem odprawili z kwitkiem przedostatnią drużynę w tabeli Lechię Strawczyn. W pierwszej połowie spotkania obecni na trybunach kibice ze Skarżyska przecierali oczy, dawno nie widzieli tak słabej gry trójkolorowych. Gospodarze nie przestraszyli się wyżej notowanego rywala i mocno go postraszyli stwarzając kilka dogodnych sytuacji. W 34. minucie Granat w końcu objął prowadzenie po trafieniu Błażeja Millera. Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło.

W drugiej odsłonie meczu worek z bramkami się rozwiązał. W 49. minucie Damian Szyszka strzałem z ostrego kąta podwyższył stan spotkania na 2:0. Niestety parę minut później Granat traci bramkę. Po stracie bramki odpowiedź Granatu była natychmiastowa, w 58 i 61 minucie dwie bramki strzelił Błażej Miller. Wynik spotkania ustalił Kamil Kosela w 75. minucie meczu.

- Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Cieszą trzy punkty i kolejne pięć bramek, szkoda tej jednej straconej po dekoncentracji w obronie. Przeciwnik w pierwszej połowie się postawił, w drugiej powinniśmy dorzucić parę bramek. Teraz najważniejsze dla nas jest środowe spotkanie ze Starem w Starachowicach - powiedział po meczu Dominik Rokita, trener Granatu.

Lechia Strawczyn - Granat Skarżysko 1:5 (0:1)

0:1 Błażej Miller 34'
0:2 Damian Szyszka 49'
1:2 ???
1:3 Błażej Miller 58'
1:4 Błażej Miller 61'
1:5 Kamil Kosela 75'

Granat: Michalski - Suwara (83. Miernik) Drożdżał, Kosela, Rogoziński (55. Uciński) - Szyszka, Wojna, Kołodziejczyk, M.Grzejszczyk (78. Winter - Rzeszowski, Miller (77. P. Grzejszczyk)

żk - Michalski, Kosela, Kołodziejczyk

W środę, 6 czerwca, Granat zagra przerwane spotkanie ze Starem Starachowice. Początek meczu o godzinie 17.00. W sobotę, 9 czerwca Granat podejmował będzie u siebie Zenit Chmielnik (godz. 17.00).