17.08.2019 Ostatnia aktualizacja 09:15, 17.08.2019

Udane występy zawodników SKSW w Turku i Ostrowi Mazowieckiej

Autor:
SKSW Skarżysko, Foto: SKSW
Opublikowano: 05 Cze 2018
Oceń:
1 1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
W niedzielę, 3 czerwca, w hali sportowej MCSiR w Ostrowi Mazowieckiej odbył XIV Międzynarodowy Turniej Karate, który zgromadził około 200 zawodników i zawodniczki z terenu całego kraju oraz zawodników z Kaliningradu-Rosja.  Reprezentacja Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” licząca 10 zawodników, zdobyła 9 medali i zajęła trzecie miejsce w kategorii drużynowej za zawodnikami z Józefowa i zawodnikami z Ostrowi Mazowieckiej.

Złote medale w kategorii kumite zdobyli

1. Nikola Pieniążek
2. Wiktoria Sokół
3. Julia Aleksandrowicz
4. Wiktoria Aleksandrowicz

Srebrne medale w kategorii kumite zdobyli
1. Szymek Zych
2. Nadia Pieniążek
3. Albert Malik
4. Aleksandra Domagała

Brązowy medal w kategorii kumite zdobyła
1. Maja Oleksiak

Drużynowo:
1. KSW „Bushi” Józefów
2. Ostrów Mazowiecka
3. SKSW „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team Skarżysko-Kamienna

- To jeden z ostatnich turniejów w tym roku treningowym przed wakacjami,w którym odnosimy kolejny wielki sukces, zdobywając trzecie miejsce drużynowo. Jedynie jedna zawodniczka naszego klubu Julia Domagała zostało tuż za podium, plasując się na miejscu IV. Na turniej do Ostrowi Mazowieckiej pojechaliśmy w skromnym 10 osobowym składzie, bowiem pozostali zawodnicy naszego klubu brali udział w pokazie na festynie rodzinnym organizowanym na Dolnej Kamiennej. Teraz przygotowujemy się do pokazu sztuk walki i samoobrony, który odbędzie się 10 czerwca, na stadionie „Ruch”z okazji obchodów Dni Skarżyska serdecznie sympatyków sztuk walki zapraszamy na nasz pokaz o godzinie 17.00 - podkreśla Zbigniew Zaborski. 

Kilka dni wcześniej, w sobotę, 26 maja w hali sportowej w Turku odbyły Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski, które zgromadziły zawodników i zawodniczki z dziesięciu województw z terenu całego kraju z około 30 klubów. Ogółem w zawodach wzięło udział 300 zawodników i zawodniczek w kilku konkurencjach:… w konkurencji grapling, konkurencji kata i konkurencji kumite. Ta ostatnia konkurencja została zdominowana przez SKSW „Kyokushin-Karate” Skarżysko-Kamienna.

Reprezentacja Skarżyskiego Klubu Sportów Walki licząca 21 zawodników, zdobyła 18 medali i zajęła pierwsze miejsce w kategorii drużynowej przed gospodarzami turnieju i zawodnikami z Malanowa.

Złote medale w kategoriikumite zdobyli

1. Nadia Pieniążek
2. Alan Sulima
3. Piotr Lisowski
4. Angelika Skorek
5. Zuzanna Wiśniewska
6. Wiktoria Sokół
7. Albert Malik
8. Wiktoria Aleksandrowicz

Srebrne medale w kategorii kumite zdobyli

1. Julia Aleksandrowicz
2. Maja Oleksiak
3. Jowita Mazurek
4. Aleksandra Domagała


Brązowe medale w kategorii kumite zdobyli

1. Antonina Pastuszko
2. Bartosz Jach
3. Dominika Garbacz
4. Julia Domagała
5. Białek Zuzanna
6. Mikołaj Garbacz

Drużynowo:

1. SKSW „Kyokushin-Karate” Skarżysko-Kamienna
2. Turek
3. Malanów
To jeden z ostatnich turniejów w tym roku treningowym przed wakacjami, w którym odnosimy wielki sukces, zdobywając Mistrzostwo Wielkopolski w Karate Kyokushin. Jedynie 3 z 21 zawodników naszego klubu zostało po za podium, plasując się na miejscach od V do VIII. 

- Jestem bardzo dumny ze swoich podopiecznych, a także bardzo szczęśliwy, ponieważ turniej był bardzo mocno obstawiony zawodnikami już doświadczonymi i reprezentującymi inne federacje karate, a więc inny system szkoleniowy inną taktykę walki. Tym bardziej zdobyte medale na tym turnieju uważam za ogromny sukces. Daliśmy dowód, że jesteśmy godnym przeciwnikiem dla innych klubów także z innych federacji - powiedział Zbigniew Zaborski.

- Wszystkim swoim zawodnikom gratuluję odniesionego sukcesu, a rodzicom bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i opiekę. Szczególne podziękowania dla mojego syna Kacpra, który przygotowywał zawodników do wyjścia na matę i sekundowania im podczas walki, stąd ten wielki sukces - podkreślał sensei Zaborski.Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Finałowy koncert warsztatów muzycznych "…

Opublikowano: 17.08.2019 01:25

Komentarzy: 0

Moc atrakcji na Powiatowym Marszobiegu Letnim…

Opublikowano: 16.08.2019 16:12

Komentarzy: 0

XI Parafialny Festyn Rodzinny pod hasłem …

Opublikowano: 15.08.2019 22:27

Komentarzy: 0

Zwycięstwo Granatu z MKS Zdrój Busko

Opublikowano: 15.08.2019 20:12

Komentarzy: 0

Jedna osoba poszkodowana w zderzeniu dwóch au…

Opublikowano: 15.08.2019 18:48

Komentarzy: 0

Na os. Zachodnie powstaje "Pumptrack…

Opublikowano: 15.08.2019 14:53

Komentarzy: 0

Święto Wojska Polskiego w Muzeum im. Orła Bia…

Opublikowano: 15.08.2019 13:40

Komentarzy: 1

Bezpłatne badania kolonoskopowe wraz ze zniec…

Opublikowano: 15.08.2019 11:36

Komentarzy: 3

Druga porażka Orlicza, beniaminek z Rudek wyg…

Opublikowano: 14.08.2019 22:02

Komentarzy: 0

Starosta Skarżyski powołał nową Powiatową Spo…

Opublikowano: 14.08.2019 16:28

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.