Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Image

Poznaliśmy zwycięzców XXI Wakacyjnego Turnieju Piłki Nożnej

W niedzielę, 15 lipca zakończył się XXI Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Skarżyska - Dolna Kamienna 2018. Turniej zorganizowało  Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Dolna Kamienna" przy wsparciu licznych sponsorów. Rywalizacja rozpoczęła się 1 lipca i trwała do dnia dzisiejszego, w turnieju wzięło udział 22 drużyny.  Zwycięzcami turnieju zostały drużyny Zenit Kościelne (Juniorzy) i Hyundai (Seniorzy).

Najlepszą drużyną w kategorii juniorów okazała się ekipa Zenitu Kościelene, która w finale  pokonała drużynę Wybrzeże KS. Trzecie miejsce przypadło drużynie Wąsacze, która w "mały finale" pokonała ekipę Dzbany Śmietany 11:1.

Najskuteczniejszym strzelcem okazał się zawodnik drużyny Zenit Kościelne Kacper Trzebiński (40 bramek). Najlepszym bramkarzem został wybrany Bartłomiej Sieczka (Zenit Kościelne).

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie:  Kacper Gładyś, Karol Strzelec, Damian Pająk, Michał Bassa, Krzysztof Stefański, Bartłomiej Sieczka, Jakub Świercz, Kacper Trzebiński, Patryk Malmon, Damian Bonio

Klasyfikacja juniorów

1. Zenit Kościelne
2. Wybrzeże KS
3. Wąsacze

Zanim poznaliśmy zwycięzcę w kategorii seniorów, odbył się mecz o III miejsce, w którym zmierzyły się drużyny Kapafor i Dziki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Dzików 7:6. W finale zobaczyliśmy ekipy Ajaxu Kościelne i Hyundaia. Mistrzem Skarżyska - Kamiennej została drużyna Hyundai, która pewnie pokonała rywali 6:2.

Tytuł króla strzelców w kategorii seniorów trafił do zawodnika drużyny Hyundai - Patryka Czarnoty (21 bramek). Najlepszym bramkarzem został wybrany Daniel Nowek (Hyundai)

Hyundai  zagrał w składzie: Daniel Nowek, Mateusz Winter, Wojciech Brożek, Piotr Malicki, Emil Wikło, Paweł Trześniewski, Aleksander Szyszka, Patryk Czarnota,Kamil Sobczyk

Klasyfikacja seniorów
1. Hyundai
2. Ajax Kościelne
3. Dziki

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i medale nagrody, które  wręczali: radni miejscy i zarazem organizatorzy turnieju  Marek Gąska, Adam Ciok oraz przedstawiciel sponsorów Grzegorz Miernik.

Podczas finałów zorganizowano konkursy strzału na bramkę i konkurs rzutów do kosza. Dla wszystkich przygotowano poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla i lodów.  Projekt został dofinansowany ze środków publicznych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych gminy Skarżysko-Kamienna oraz konkursu ofert na realizację zadań publicznych powiatu skarżyskiego w 2018 w zakresie sportu.