22.11.2018 Ostatnia aktualizacja 20:47, 21.11.2018

Zwycięstwo Orlicza na inaugurację ligi

Opublikowano: 13 Sie 2018
1 1 1 1 1
Od zwycięstwa rozpoczęli nowy sezon piłkarze Orlicza Suchedniów. W pierwszym spotkaniu podejmowali na własnym stadionie GKS Rudki, podopieczni trenera Mariusza Arczewskiego pokonali rywali 2:0 po bramkach Grzegorza Skarbka i Piotra Solnicy.

Spotkanie z Rudkami rozpoczęła minuta ciszy, w ten sposób uczczono pamięć zmarłego trenera badmintonistów Orlicza  Stefana Pawlukiewicza.

Pierwsza bramka w tym spotkania padła już w 4. minucie spotkania, Grzegorz Skarbek bezpośrednio z rzutu wolnego trafił do bramki rywali. Zara po strzelonej bramce piłkarze gospodarzy zrobili kołyskę, jak się później, to gest w stronę Tomasza Staszewskiego, który nie tak dawno został ojcem. W 15. minucie było już 2:0, Michał Bator dośrodkował w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Piotr Solnica, który strzałem głową pokonał bramkarza gości Dawida Rafalskiego. Goście tylko raz zagrozili bramce gospodarzy.

Po zmianie stron mecz się wyrównał, jednak żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie dogodnych sytuacji podbramkowych.  Drużyna Z Rudek kończyła mecz w osłabieniu, najpierw, w 82. minucie Bartosz Wiecha obejrzał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną kartkę. W 85. minucie meczu bramkarz gości doznał kontuzji i nie był w stanie kontynuować spotkania, trener gości Janusz Cieślak dokonał już kompletu zmian, w bramce musiał stanąć zawodnik z pola Bartosz Borowiec, Rudki kończyły mecz w "dziewiątkę".

W drugiej kolejce spotkań ligi okręgowej  Orlicz zagra na własnym boisku z OKS Opatów. Mecz odbędzie się w środę, 15 sierpnia, o godzinie 17.00. W niedzielę (19 sierpnia) Orlicz zagra na wyjeździe z Nidzianką Bieliny.

Orlicz - GKS Rudki 2:0 (2:0)

1:0 Grzegorz Skarbek 4'
2:0 Piotr Solnica 15'

Orlicz : Mateusz Ubysz - Adrian Niewczas,  Paweł Jarząb, Marcin Tacij, Michał Bator (46. Kamil Olszewski) - Łukasz Boleń, Grzegorz Skarbek (63. Piotr Grzejszczyk), Piotr Solnica, Karol Świtowski (68. Damian Kita) - Mateusz Kokosza (84. Michał Stawiak), Tomasz Staszewski (73. Mateusz Tumulec)

żk - Bator, Świtowski (Orlicz)  - B.Wiecha x 2 (Rudki)